שאלות ותשובות

חיים שלוםדעתך על הקורולה החדשה?? או לחכות לפוקוס חדשה???תודהיום רביעי, 04.03.15

דורון שלום ! 

אין ספק שטויוטה הוא רכב. מעולה , חלקם יתלוננו על הגיר הרציף ותגובותיו . הפוקוס החדשה מגיעה עם מערכת העברת כח אחרת מאוד ( כמו של מונדיאו , קוגה ) וזה עולם אחר ממה שקיים כיום . לכן המלצתי היא ששוה לחכות . 

בברכה חיים!

איפה אפשר לקנות נוזל קירור FL22 ?האם אפשר לקנות בליטרים? ומה עלותו ?תודה.

חביב שלום ! 

כמובן שניתן לקנות אצלי , העלות למיטב זכרוני כ-40 ₪ לליטר . 

בברכה חיים!

בוקר טוב,רכשתי מזדה 3 שנת 2010 , ונדלקת לי בזמן נסיעה נורה בצורת שעון במד מהירות כל כמה דקות עם צליל התראה.תוכלי לעזור לי מה זה אומר ?

אורית שלום  ! 

חשוב שאני או אדם מיקצועי יראה זאת . נראה לי על פניו שמדובר בהתראות על מהירות וזאת נקבע ע״י הנהג בתפעול פשוט . אולי פשוט קבעו שמהירות היתר היא נמוכה מאוד ולכן הציפצופים . הינך מוזמנת לנטרול . 

בברכה חיים!

שלום רב, ברשותי רכב מאזדה 3 (ספיריוט), מודל 2009 (בצורה הישנה כמו של מודלים 2004-2008 – לפני מתיחת הפנים). חסר לי כנראה מעט שמן גיר והייתי רוצה להוסיף. 2 שאלות: 1. מה הדרך הנכונה לבדוק מפלס שמן הגיר (הבנתי שיש כל מיני שיטות); 2. על פקק המדיד מצויין כי אני צריך לשים שמן גיר MV. אבקש לדעת שמן של איזו חברה צריך לשים ? האם זהו השמן המקורי של חברת מאזדה (אני פשוט לא רוצה לערבב בין נוזלים שונים שיש לי כבר במערכת לנוזל אחר) ?

דוד שלום ! 

הדרך הנכונה היא לבדוק את גובה השמן היא פשוט ע״י המדיד . ניתן לקנות שמן גיר ע״י אחד ממרכזי השירות בארץ לפי מפרט טכני ( שם החברה לצורך כך לא רלוונטי ) הינך מוזמן למרכז עד רעננה על מנת לקבל יותר הסברים ז. 

בברכה חיים!

שלום חיים יש לי פורד אדג 2009 יש לי בעיה בגיר לפעמים יש נקישה בזמן העברת ההילוכים וגם כאשר מעבירים להילוך רוורס לפעמים יש השייה של שנייה ואז הוא ניכנס עם מכה אשמח לקבל חוות דעת תודה מראש .

דניאל שלום ! 

תחילה יש לבדוק קודי תקלות בגיר ובהתאם להחליט . יש לבדוק את גובה שמן הגיר וכן את צבעו . כמו כן. יש לבדוק את יחידת PTU  בתוך הגיר על מנת לוודא שיש שמן כנדרש וכו.. הינך מוזמן למרכז עד  רעננה על מנת לקבל אבחנה ותימחור . 

בברכה חיים!

שלום חיים,יש לי מאזדה 3 ספיריט ספורט 2007בתחילת נסיעה כאשר משחררים את הרגל מדוושת הבלם ישנו רעש חזק מתכתי חזק שנשמע מהחלק הקדמי התחתון של הרכבעליי לציין שהרעש לא מופיע כל הזמן אך הנושא החמיר עם הזמן.במה מדובר?הרעש קורה רק בתחילת נסיעה שמשחררים את הרגל מהדוושה והרכב מתחיל לנוע לאט

עודד שלום ! 

מכיוון שמדובר על בלמים איני רוצה לנחש . אשמח לבצע נסיעת מבחן עימך ותשובה ואבחנה תקבל במקום . 

בברכה חיים!

חיים שלוםברשותי מזדה 3 2005 קומפורטכבר תקופה שמדי פעם בבקרים שאני מניע את הרכב קורה מצב שההרכב מגמגמם ומקרטע ונשמעים ציקצוקים מוזרים.לפעמים נדלקת נורה וכובה.ולפעמים נשארת קבועה.היום חבר שיש לו מוסך חיבר את המחשב לאחר שהנורה נשארה קבועה ונמצא כי כתוב cylinder4 misfire detdcted.על פי המכונאי נאמר לי שסליל הצתה מס 4 תקול.האם זה נכון?או שפרוש התקלה מתפרשת אחרת?

דביר שלום ! 

אכן זה אומר שישנה בעיה הצילנדר 4 , הסיכוי שיהיה מדובר הכוהיל גבוה . כמו כן יכולה להיות בעיה  במעגל של הצלנדר עצמו כגון , חיווט , מזרק , פלג . אך כוהיל נראה לי יותר . 

בברכה חיים!

שלום חיים, ברשותי פוקוס 1600 מודל 2012.לפני כחודש וחצי החלפתי דיסקיות וצלחות (חריטה) בגלגלים האחוריים.לאחרונה, החלתי לשמוע נקישה (אחת) בעת בלימה איטית עד לעצירה (לדוגמא, לצורך עצירה ברמזור). האם תופעה כזו מוכרת? תודה.

בועז שלום ! 

לא מוכר לי ויש לבדוק זאת . הינך מוזמן לעד רעננה לנסיעת מבחן עימי . 

בברכה חיים!

ברשותי מזדה 3 מודל 2011, משום מה החלונות לא עולים בעת הנעילה עם השלט, לציין כי לפני כן הוחלף מצבר.

אליהב שלום ! 

יש לתכנת את החלונות בלבד ולאחר מכן הרמתם אוטומטית תחזור לעצמה . 

יש לפתוח את מתג ההצתה . 

1. הרם מכל מתג את החלון עד סופו ( מצב ידני ) 

2. הרם את המתג למצב אוטומט והחזק כ3- שניות . 

3. חזור על הפעולה 2 שוב 

וודא שהחלונות מתופעלות דרך מתג הנהג . 

בברכה חיים!

שלוםברשותי מאזדה 5 שנת 2006במסך תצוגת המידע מצד שמאל יש תצוגת שעון ותצוגת מידע על צריכת דלק בשבוע שעבר נסעתי ברכב ונדלקה נורה של מחסור בדלק עברתי למצב מידע על כמות הדלק שנשאר ומאז אני לא מצליח לחזור למצב תצוגה של שעון האם צריך לבצע איפוס כל שהוא?

שאול שלום ! 

בכפתור שלחצת הוא הכפתור לדיפדוף בין התצוגות . במידה ולא עוזר הינך מוזמן להגיע לבדיקה . יכול להיות שניתוק מצבר יגרום לאיפוס וחזרה לתיפקוד . 

בברכה חיים!

יש לי בעיה בתידלוק כשאני מכניס את הצינור תדלוק נוזל לי דלק מתוך הפיה על הצמיג ומהפגוש מה ניתן לעשות תודה מראש אילן

אילן שלום ! 

אני מניח שמדובר בסוג פיית דלק ללא מכסה .  עקב כך יש לבדוק את איורור הפייה וכן את שסתום הפרפר בצינור הדלק . הינך מוזמן למרכז עד רעננה על מנת לפתור זאת . 

בברכה חיים!

שלום.האם האטת הרכב באמצעות הכפתור על ידית ההילוכים בפורד פוקוס 2012 גורמת נזק לתיבת ההילוכים. כחלופה לשימוש בבלמים.שאלה נוספת מהו התרסיס איתו מבריקים ומנקים את המנוע לאחר טיפול במוסכים. אשמח לשם המוצר.תודהיום שבת, 28.02.15

סיוון שלום ! 

לא נגרם שום נזק המערכת בנויה לכך . ישנם הרבה חומרים על בסיסים שונים . איני יודע מה  שמות המוצרים . 

בברכה חיים!

יש לי שאלה: אני מחפש מזדה MPV 2000-2002האם לרכב יש רצועת טיימינג או תלוי בנפח המנוע , תודה מראשעוזיאל

עוזי שלום ! 

יש למנוע זה שרשרת טיימינג ואין הוראת החלפה לגביה . 

בברכה חיים!

היי חייםהייתי אצלך היום עם בעייה חוזרת במורד אס מאקס 2012נורית אזהרה מצבר חלש נדלקת כאשר משאירים את הרכב במצב שוויטשפתוחהמצבר תקין אך ההודעה מופיעהקראתי במספר פורומים שיש לפורד עידכון תוכנה לעניין הזהתבדוק בצד שלך אם זה נכוןתודהארז

ארז היי 

הנושא בבדיקה שלי מול החברה אני יעדכן אותך אישית . 

בברכה חיים!

שלום,ברשותי מזדה 3 2010 היום לא הניעה,לוח מכוונים לא דולק . לאחר ניסיון הנעה עם כבלים לוח המכוונים התעורר אך לא הצלחתי להניע.בין יתר הנוריות ישנה נורית מהבהבת של מנעול. מה אני יכול לעשות לפני הזמנת גרר ומוסך .

יעקב שלום ! 

לצערי לא היה ביכולתי לענות עד כה ואני מאמין שזה הסתדר נכון להיום . האם הייתה עלוקה הקשורה לקודנית או בעיית מצבר פשוטה יותר ? 

בברכה חיים!

חיים שלום רכשתי פורד אקספלורר 2008 במעבר הילוך מראשון לשני יש נקישה ברמה משתנה בהתאם לנסיעה, הרכב עבר בדיקת גיר במוסך פורד. הגיר תקין ונאמר לי שהתופעה מוכרת וצריך להתרגל . ואני שואל אם עידכון תוכנה יעזור.

אביב שלום ! 

האם ניסו לעדכן תוכנה וכן לאפס את תוכנת המחשב הקיימת . כמו כן יש לבצע נסיעה ממושכת עם הוראות ממש ברורות ללימוד המוח של הגיר , האם בוצע ??? 

במידה ולא אני ממליץ על ביצוע עבודה זו ובמידה ולא עוזר יש להחליט האם כדאי להשאר עם זה או להשקיע .. 

בברכה חיים!

שלום.רכשתי מזדה 3 2007 יש לי ציפצוף בכל שתי דקות נישמע ציפצוף אזהרה,לא של חגורת בטיחות מה זה יכול להיות ? תודה

ברוך שלום ! 

האם נורית כרית האויר דולקת בלוח השעונים בעת פתיחת מתג ההצתה ? למיטב זכרוני כאשר נורית הלוח שרופה ( כרית אייר בלבד ) ישנו זמזם במחשב הכרית המתריע על בעיה באמצעות צפצוף . בכל מקרה הינך מוזמן לבדיקה יותר מקיפה . 

בברכה חיים!

שלום !ברשותי ניסאן טראנו מודל 2000 גיר אוט' דיזל לאחרונה בזמן תחילת נסיעה כאשר אני לוחץ על הגז הרכב נכבה ונידלקת נורית צ'ק אינג'ן אני מניעה שנית הרכב מניע ואני ממשיך בניסעה ואז גם נוצר מצב שאני עומד ברמזור כאשר אני לוחץ על הבלם הרכב מנסה לנסוע או שרועד מה לדעתך הבעיהיום שני, 16.02.15

אמיר שלום ! 

לצערי אני פחות מתעסק עם דגם זה . המלצתי היא לאור זה שנורית המנוע נדלקה ניתן לאבחן את הבעיה בצורה מיקצועית יותר . גש למוסך מורשה על מנת להתחבר למחשב המנוע ולפי קוד התקלה ניתן יהיה לאבחן בצורה מיקצועית יותר מה בעייתך . 

בברכה חיים!

ברשותי מאזדה 3 2010 אקטיב 1.6 רציתי לדעת עם איזה נוזל קירור בא הרכב,כתוב על מיכל המיים fl22,האם זה הנוזל? תודה מראשיום שבת, 14.02.15

שלום !  

אכן זה נוזל הקירור FL22 . 

בברכה חיים!

שלום ברשותי מאזדה 3 2010 מנוע 2000 SPIRIT הבנתי שיש בה בקרת שיוט (cruise control) ואני לא יודע איך להפעיל את המערכת ואיך לקבוע את המהירות מהלחצנים בהגה לעלות או להוריד מההגה

עוז שלום ! 

הינך מוזמן  לייצור עימי קשר טלפוני כאשר אתה בתוך הרכב ואסביר לך . 

097752100 לבקש את חיים . 

בברכה חיים!

חיים שלוםיש לי מאזדה ספירט 2004… כאשר מדליק מזגן או חימום לוקח למאוורר הפנימי (המפוח) כמה דקות עד שנדלק ולאחר מכן עובד טוב… מה זה יכול להיות? נגן מהירויות?תודהירון

ירון שלום ! 

אכן נגד מהירויות , מנוע מאוורר , הינך מוזמן להגיע אליי לפיתרון הבעיה . 

בברכה חיים!