שאלות ותשובות

שלום רב, אשמח אם תוכל לייעץ לי לגבי טויוטה קורולה 2004. כשאני מפעיל מזגן הוא מקרר היטב (הצינור מזגן למדחס גם קר). עם זאת כשאני נותן לחיצה מהירה על דוושת הגז הפולי מדחס נעצר לשנייה, יש קליק, משתחרר וממשיך כרגיל (בהעלאת טורים עדינה זה לא קורה). ככל הידוע לי לא חסר גז למזגן ובעבר התופעה הזאת לא הייתה גם בלחיצת מהירה על הגז… אשמח לעזרתך.יום שני, 22.08.16

הראל שלום !

לפי הבנתי כך זה עובד . בעת לחיצה פתאומית על דוושת הגז מחשב המנוע מנתק את פולי המדחס בכדי להקל על ביצועי המנוע (המדחס מתנתק ) ולאחר מספר שניות הוא חוזר להתמגנט שוב . במידה והמזגן מקרר היטב ותופעה זו מפריעה לך לדעתי זה תקין ואל תתיחס לזה . 

בברכה חיים!

שלום רב, יש ברשותי פורד פוקוס טורר (סטיישן) 2011 (עלתה לכביש נוב' 2011 עשתה 70 אלף ק"מ), מתי יש לבצע טיימינג ? ומה העלות ?תודה רבה.

עידן שלום !

החלפת רצועת תיזמון למנוע 1.6 הינו כל 120000 ק"מ או 5 שנים המוקדם מבינהם . במרכז עד רעננה המחיר לחברי מועדון 1400 ש"ח כולל מע"מ . פרטים בדף המבצעים לדגם זה . 

 

בברכה חיים!

שלום חיים.ברשותי מאזדה 5 2006,המזגן עובד תקין ב40 דקות נסיעה הראשונות ואח"כ מוציא אויר חלש מאוד.אחרי שאני מכבה את האוטו למעט זמן חוזר חעבוד כראוי.יש לציין שהפילטר הוחלף.מה יכולה להיןת הבעיה?

צחי שלום !

הסיבות שיכולות להיות :

1. חוסר גז . 

2. סתימה במערכת (מייבש סתום חלקית ) 

3. מדחס חלש . 

4. ועוד... 

הינך מוזמן להגיע למרכז "עד" רעננה על מנת לבדוק זאת . 

בברכה חיים!

שלום , בבעלותי מאזדה לנטיס 323 , שנת 96' נדלקה לי הנורה של המצבר והמד חום של המנוע עלה , אבל בבדיקה בתחנת דלק נאמר לי כי לא חסר לי שמן או מים המיזוג הפסיק לקרר ובשלב מסויים בנסיעה , המנוע אני מניחה שהתקרר כי לפי המד זה ירד לטפ' הנורמאלית והמיזוג חזר לעבוד , אבל הנורה של המצבר עדיין דולקת. מה זה יכול להיות ? כשהחנתי את הרכב הוא העלה קצת אדים/עשן מאזור מכסה המנוע

יוליה שלום !

נראה על פניו כמו מנוע מתחמם . לענין נורית הטעינה יש לבדוק את האלטרנטור . 

בברכה חיים!

שלום רב,האם החלפת מצבר בCX5 שיש לה מערכת STOP START יכולה להתבצע רק במוסך מאזדה או שאפשרי לביצוע בחנות לאביזרי רכב. אני שואל בגלל המחיר הגבוה שנדרשתי לשלם במוסך עבור מצבר חדש.תודה רבה.יאיר

יאיר שלום !

אכן יש צורך בלימוד מערכת I STOP  . בכל מקרה המחיר אצלי למצבר שנ"פ 1150 ש"ח כולל מע"מ . 

בברכה חיים!

שלום,יש ברשותי מאזדה 3 2016איזה סוג מנורה יש בתא מתען (דגם סדאן)היא נראית כמו סוג T10 אבל יותר קטןתודה מראש

איתיי שלום !

לצערי איני זוכר , צור עימי קשר טלפוני ואבדוק פיזית יחד עימך . 097752100 

בברכה חיים!

שלום חיים. יש לי פורד גלאקסי 2011. יש את המד חום של הטמפרטורה החיצונית, בנסיעות בעיר עם פקקים ורמזורים החום עולה ולפעמים מגיע עד 55 מעלות ואז הרכב מתחיל לרעוד. הייתי במוסך מורשה, הם ראו את התקלה , התחברו למחשב ,החליפו את שני החיישנים של מד חום החיצוני אבל שום דבר לא עזר. בסוף הם לא הצליחו לתקן. יש רעיונות? תודה. יום רביעי 10.8.16

סטס שלום !

לצערי לא נתקלתי בתופעה מעין זו .הינך מוזמן להגיע לבדיקה ונתמודד עם זה . 

בברכה חיים!

שלום חיים רכשתי מאזדה שנת 2000 ממוסך והיתה לה בעייה בדוושת הבלם שהיתה שוקעת, המוסך החליף בלמים ושמאבת ברקס ו בוכנות של הבלמים מקדימה ושכלום לא עזר אז החליף את מחשב ה ABS, אלא שאז הופיעה בעיייה חדשה ה ABS רגיש מדי ונכנס לפעולה גם בברקס במהירות של 30 קמש,כרגע נתקו לי את המחשב ה ABS ואני נוסע ככה והם גם מתקשים למצא מחשב אחר,לפני שאשקיע כסף וזמן לחפש מחשב כזה האם זו לדעתך הבעייה ?

רוני שלום !

כאשר אתה מציין מחשב הכוונה לכל היחידת ABS . אכן  דוושת בלם נמוכה יכולה להיות מאיבוד לחץ פנימי בתוך יחידת ABS . 

בברכה חיים!

שלום חיים יש לי מאזדה 3 שנת 2016 צבע שחורף בשבוע שעבר מישהי נסעה רוורס וניכנסה בנו בפגוש הקדמי, הגריל ניכנס קצת פנימה והמסגרת ניקל נישבר ולפגוש ניראה תקין, השבוע היינו במוסך ברחובות, בדקו את הרכב ממש בחפיף לא בדקו מלמטה ולא מהצד הפנימי של הפגוש, האם יכול להיות נזק פנימי? והאם המוסך פעל כשורה או שהוא חיפף?

איתיי שלום !

לדעתי היה מקום להרים את הרכב על מנת לבדוק מכות ועיוותים בחלק הפנימי . בכל מקרה לאחר פירוק החזית ניתן לראות נזקים נוספים ולעדכן את השמאי . 

בברכה חיים!

קיבלתי מכה בכנף היימני של המזדה 3 שברשותיותבף אחרי המכה התחלתי לשמוע רעש ואין לי שליטה על ההגה.מה זה יכול להיות

יוסף שלום !

יש בדחיפות לבדוק את זרוע ההגה . הגלגל כנראה גם קיבל מכה ועל ידי כך גרם לעיוות זרוע ההגה . 

בברכה חיים!

שלום חיים יש ברשותי מאזדה לנטיס מודל 2000 , 1600 בזמן האחרון ולא קבטוע לפעמים חסר לי מים במעבה מתיאות שאין לי לפעמים טיפה מים במעבה של הרדיאטור,בדקו לי את הרדיאטור כבר ואין נזילה וגם החלפתי את מיכל המעבה.בשבוע שעבר חזרתי מנסיעה ארוכה של שעתיים ככה ובחנייתי שמעתי ביעבוע של מים פתחתי את הכנסה המנועה וראיתי שהמים במעבה מבעבים מחום עד קוב למכסה המעבה, למחורת בצהרים שבאתי שוב לנסוע על הרכב לא היה טיפה מים במעבה והיה קצת חסר ברדיאטור חשוב לי לציין שחום המנוע בלוח שעונים תמיד מראה תקין. יש לך מושג מה הבעייה??????

לירן שלום !

אין ספק  שכאשר המנוע מאבד מים  הוא מתחמם .. מכיוון שהינך ערני לא הגעת למצב בו אין בכלל מים במנוע,דבר שיגרום להתחממות ויהיה ניתן לראות זאת בלוח השעונים . 

הסיבות : 

1. מכסה רדיאטור לא תקין .

2. רדיאטור סתום . 

3. נזילות ממערכת קירור באופן כלליץ 

4. טרמוסטאט של המנוע לא תקין . 

5. בעיה פנימית בראש המנוע 

6. ועוד.... 

הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה על מנת לקבל אבחנה ופיתרון . 

בברכה חיים!

בוקר טוב חייםמה שלומךאולי אתה זוכר דיברנו בעבר אהרון מרמת הגולן עם מזדה 6 2007 מנוע 2000.אני לפני טסט ובמוסך שבאיזורי אמרו שצריך להחליף את הבלמים: צלחות ורפידות.רציתי לשאול איזה יצרן הכי מתאים לרכב שלי מנסיונך גם לרפידות וגם לצלחות(הרי מזדה אינה מייצרת) תודה רבה

אהרון שלום !

המלצתי היא להרכיב מקורי .  בכל מקרה קייבה זו חברה טובה שניתן לראות מוצרים אילו גם בחלקים מקוריים . 

בברכה חיים!

חיים שלום,ברשותי פורד מונדאו 2009 ולאחרונה קיימת תופעה מוזרה. בקרת השיוט לא תמיד נדרכת לאחר לחיצה על כפתור הדריכה בצידו השמאלי של ההגה.יש סיבה מיוחדת לזה ?

אריאל שלום !

יכולות להיות מספר סיבות 

1. מתג בקרת שיוט לא תקין .

2. מתג אור בלימה לא תקין . 

3. בעיה במחשב בקרת השיוט . 

בכל מקרה הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה על מנת להתחבר למחשב המערכת ולקסל אבחנה מיקצועית מה יש לבצע . עלות בדיקה 180 ש"ח.

בברכה חיים!

היי שלום חיים נידלקה לי מנורה בצבע אדום זה הסימן ! וה מה שרשום לי בצג transmission malfunction service now ford focus 2012 מה זה אומר תודה על העזרהיום חמישי, 18.08.16

אלכס שלום !

יש להגיע למוסך מורשה על מנת להתחבר למחשב המנוע גיר ולראות מה הבעיה . לפעמים לאחר החלפת מצבר מופיעה תקלה זו אבל זה באמת לא בעיה אמיתית ויש רק לאפסה . הינך מוזמן להגיע למרכז "עד" רעננה על מנת לקבל מענה . 

בברכה חיים!

חיים שלום. נהנה מאד לראות את התייחסותך הנאה לכולם. ישר כח. רציתי לשאול, אני עומד לקראת רכישת מזדה 5 2013 (יד 1 ליסינג), עם 110000 ק"מ. האם יש משהו מיוחד שכדאי לבדוק מעבר לבדיקה הרגילה? תקלות מיוחדות? כמו כן, המלצתך למוסך טוב בירושלים. ברכה ותודה מראש.

קובי שלום !

בעיקרון רכב אמין מאוד . 

המלצתי היא לא לוותר כלל על בדיקה במכון ולאחר מכן לנתח ולתמחר את התוצאות במוסך המורשה . 

יש לבדוק תושבות מנוע , נזילות שמן מהגה כח , בדיקת גיר ותקלות בגיר . נזילות וכו... 

המלצתי היא על מוסך הבירה בתלפיות . 

בברכה חיים!

שלום לך חייםברצוני לשאול איזה שמן מתאים לפורד פוקוס 2009 ו?תודה רבה

חמודי שלום !

שמן המנוע המתאים הוא 5W30 חצי סינטטי . 

בברכה חיים!

שלוםברשותי מאזדה 5 2006 בנסיעה מהירה לאחר כחצי שעה המזגן מפסיק להווציא אויר חזק ונחלש בהדרגהמה יכולה להיות הבעיה?

צחי שלום !

תופעה זו יכולה להיות ממספר גורמים . 

1. חוסר גז . 

2. מנוע מתחמם . 

3. סתימה במערכת אשר נגרמת לאחר זמן מה ועקב עליית הלחץ המחשב מנתק את המדחס . 

4. במידה וזרימת האויר נחלשת גם יש לבדוק נגד / מנוע מאוורר . 

הינך מוזמן להגיע לבדיקה וקבלת אבחנה ופיתרון . 

בברכה חיים!

בס"דשלום רבברשותי מזדה mpv 98 וגליתי לאחרונה תופעה שאחרי נסיעה של 40 ק"מ בערך הרכב לא נוסע על דרייב רק בהילוך s בפעם הראשונה שזה קרה היה חסר שמן פחות מליטרהתופעה חזרה עוד פעם לאחר נסיעה דומהברצוני לציין שלא החלפתי מסנן ושמן גיר מאז שהרכב ברשותי האם ישקשר לשמן גיר ודרך הגב הנורית hold בלוח שעונים דולקת כבר זמן רבהאם יש לכם כוון לטיפול בהמשך והחלפת שמן ופילטר בגירהרכב עבר 360000 ק"מבברכה ותודה מראשאילן שייןיום שבת, 30.07.16

אילן שלום !

על פניו נראה שישנה בעיה בגיר . איני ממליץ להחליף את שמן הגיר כלל . במידה וישנה בעיה מכנית לאחר החלפת שמן  הגיר ההחלקה  רק תתעצם . הינך מוזמן להגיע לנסיעת מבחן עימי על מנת לקבל אבחנה . 

בברכה חיים!

חיים שלום רב,ברשותי גלאקסי 2009, 80K קמ, 2.3 אוטומט. למרות שבגיר ישנם 6 הילוכים, התחושה שלי שלפעמים בגיר אין "חצי הילוך" כמו שאני רגיל לדוגמא מהפוקוס 2007 שלי. כך לדוגמא בירידות בפוקוס תמיד הסל"ד יורד והמנוע "מנותק" מהגלגלים והגלקסי המנוע נותר "מחובר" כלומר בדומה לרכב ידני.כמו כן, לעיתים ישנה נקישה עמומה מאזור גלגל ימני קדמי בעת נסיעה על מהמורות.מה יכולה להיות עלות האבחון?תודה!

יבגני שלום !

הינך מוזמן להגיע לאיבחון ונסיעת מבחן עימי ללא חיוב . 

בברכה חיים!

לפני 3 חודשים קניתי פורד מונדאו 2013 רציתי לדעת מה כולל טיפול 90000?כמה עולה הטיפול? והאם נכון שכול דבר שרוצים לבדוק באותו ואו לטיפולים יש צורך להתחבר למחשב? אודה לך על תשובתך

גבי שלום !

פירוט לגבי הטיפול וכן מחירים ניתן לראות בדף המבצעים . בעיקרון טיפול זה הינו טיפול  שיגרתי . יש לוודא שבטיפול 60000 ק"מ הוחלפו מסנן שמן גיר האוטומט ושמן הגיר  . כל שנתיים יש להחליף את נוזל הבלמים . הינך מוזמן להגיע ולפגוש יועץ שירות אשר יבדוק את היסטורית הטיפולים ויתן לך הצעה בהתאם למה שצריך . 

בברכה חיים!

שלום פורד מונדאו 2007 .הוחלף אלטרנטור לתחליפי 3 פעמים , מנורה נדלקת בטורים גבוהים ובעיקר כמזגן עובד בבדיקה יש טעינת יתר ביציאת האלטרנטור. הוחלף למקורי ועדיין אותה התופעה . מה יכול להיות ?

יואב שלום !

אני בטוח שאיש האלטרנטורים מיקצועי . האם ניסיתם להחליף את המצבר ?? מניסיון המצבר יכול להוות סיבה טובה לתופעה שציינת . 

בברכה חיים!