שאלות ותשובות

שלום חיים , יש לי סוזוקי בלנו 97 לפני כחודש התחילה בעיה של גיר שבא נורית over drive התחילה להבהב באמצע נסיעה לקחתי למוסך שם הוחלף לי סולונואיד בגיר לפי התוצאה במחשב אחרי יומיים הבעיה חזרה בצורה אחרת נורית over drive כבר לא מהבהבת אך בתחילת נסיעה מרגיש כאילו הגיר לא נכנס להילוך הראשון (לא סוחב ) עד שמגיעים למהירות מסויימת בערך 30-40 ואז נכנס הילוך ומרגישים יותר כוח הבעיה קוראת מידי פעם לא שמתי לב לחוקיות מסויימת אני רק יודע שברגע שהבעיה מופיע אני צריך לתת לרכב לעמוד הרבה זמן כמה שעות ורק אחר כך הוא יסע כרגיל ( עד הפעם הבאה שתופיע הבעיה . מה עלי לעשות חיים ?. בעיה רצינית להגיע לבדיקה ? תודה !יום שני, 24.08.15

עגינה שלום ! 

כאשר קיימת תקלה חשמלית מכל סיבה שהיא מצב החירום של הגיר הוא התחברות הידראלית בלבד וההילוך יהיה שלישי בלבד לתחילת הנסיעה . המלצתי היא לגשת שוב למוסך המטפל בכדי לבדוק את צמת החוטים של הגיר ולציין בפניו את המקרה . 

בברכה חיים!

לאשתי מאזדה 3, 1.6 קומפורט שנת 2008. המזגן מקרר מצוין (מדחס וגז כנראה תקינים). לעתים, לאחר נסיעה ארוכה (בסביבות שעה וחצי שעתיים) כשחם מאוד, המדחס מפסיק לפעול והאוויר שיוצא הוא לא קר. מכבים את האוטו, מדליקים אותו ושוב הכל עובד כמו שצריך. מה צריך לעשות?

אביעד שלום ! 

אין ספק שיש צורך בבדיקה של אספקת מתח למדחס . הינך מוזמן לחוות דעת ופתרון מיקצועי . 

בברכה חיים!

שלום רב, יש לי מזדה 3 שנת2006 דגם ספיריט מנוע 2000, מנורת המנוע נדלקת לי לסירוגין בתחילת הנסיעה ובנוסף במהלך הנסיעה ולרוב לפני שאני מחנה את האוטו לעיתים מנורה עם סימול של הגה נדלקת לי…אשמח לקבל מידע בנושא. תודה רבה!

אלירן שלום ! 

אין ספק שיש צורך בהתחברות למחשב המנוע . לקריאת תקלות וכו.. מכיוון שציינת שתי מערכות עם בעיות תחילה הייתי בודק את מצב המצבר והטעינה . 

בברכה חיים!

שלום חיים ברושותי רכב מסוג מאזדה 3 2009 צורה חדשה ובביקור במוסך מורשה נאמר לי שיש נזילה מהצינור של השמן הגה מה שלא ראיתי שום נזילה ולא חסר שמן הגה יכול להיות בכל זאת שיש נזילה

פיני שלום ! 

אכן לא חייבת להיות נזילה כרגע , מניסיון צינור השמן דולף בצורה איטית וניתן לראות את צינור השמן מתמלא שמן על גבי הצינור ממש וזה למעשה טיפול  מונע ( במידה וצינור מלא בשמן חיצוני זה רק ענין של זמן עד שידלוף .. ) 

בברכה חיים!

שלום חיים יש לי מאזדה ספיריט מנוע 2000 שנת 2010 הרכב עשה 86 אלף קילומטר שאני לוחץ על הדוושה גז קינג דאון הגיר נותן מכה קטנה שוב רק שאני לוחץ הלכתי לכמה מוסכים בדקו לי תושבות אמרו בסדר הלכתי למכון גיר הציעו לי להחליף שמן גיר וגומיות בגיר האם זה יעבוד?

שי שלום ! 

הינך מוזמן לנסיעה יחד עימי על מנת לקבל חוות דעת נוספת . כיום קיימים חומרים מיוחדים שמוכנסים לגיר על מנת לטפל בסוג כזה של תופעות(לפני הוצאות כספיות גדולות ) 

בברכה חיים!

שלום.פורד פוקוס 2005. מחוון חום מנוע קופץ לחלק האדום למספר שניות וחוזר למרכז[לנורמלי] מספר פעמים בזמן הנסיעה.אתמול קרה לי בפעם הראשונה. היום בבוקר לא היתה בעיה, בצהריים הבעיה חזרה…הבעיה מתרחשת לאחר 10-15 דקות נסיעה, מאוורר עובד, לא חסר מים.מה יכולה להיות הסיבה?תודה על המענה

אורנה שלום ! 

אין ספק שזה לא תקין , יש לבדוק את יוניט החום , טרמוסטאט מנוע , לוח שעונים ... הינך מוזמנת להגיע למרכז שירות עד רעננה על מנת לטפל בתופעה זו . 

בברכה חיים!

שלום! האם עונים אצלכם רק לשאלות על פורד ומזדה?

חיים שלום ! 

בהחלט שלא , פורום זה הינו שירות בלבד . מרכז שירות עד רעננה הינו מוסך המטפל בכל המחלקות שדרושות לתחזוקת הרכב לרכבי מאזדה ופורד ( פחחות , חשמל , מיזוג , מכונאות , פרונט ים , צמיגים , טסטים , מערכות מולטימדיה , צבע  ועוד..) 

בברכה חיים!

שלום רב, ברשותי מאזדה 3 2008 האצבק אחרי המתיחת פנים,האם ניתן להחליף את המגן הקדמי בכזה של לפני המתיחה?

רועי שלום ! 

לצערי לא . 

בברכה חיים!

מה בודקים ומחליפים בטיפול 90000 למזדה 2 שנת 2009.המזדה 2 במצב ניוטרל עובד ב 500 סל"דאני מרגיש כאילו עומד להכבה. במוסך מזדה אמרו לי שזה בסדר כי זה הסל"ד שמזדה 2 עובד.האם זה נכון אם לא מה צריך לעשות כדי להעלות את הסל"ד.יום שלישי, 18.08.15

יהודה שלום ! 

טיפול 90000 ק״מ הינו טיפול שיגרתי בעיקרון , במהלך הטיפול כל מערכת הרכב  נבדקות כולל בלמים , חשמל , מערכת הניע ועוד.. 

מוחלפים : שמן מנוע , מסנן שמן , דיסקית , מסנן אויר מנוע ? , פלגים ( מוחלפים כל 3 שנים או 120000ק״מ ) נוזל בלמים כל שנתיים , מסנן אויר למזגן כל 30000ק״מ  

לגבי הסל״ד לא נראה שצריך להיות כך ויש להתמקד במנוע הצעדים של המנוע . במידה ויהיה עם פייח או תושבות מנוע יהיו חלשות תיהיה לך רעידה קיצונית כפי שתיארת . לפעמים עדכון תוכנה או ניקוי EGR פותר את התופעה של רעידות במנוע . . 

הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה ולהנות מהטבות ומחירים מאוד אטרקטיביים לדגם זה . 

בברכה חיים!

כשהמנוע קר הארכב רועד אף בנסיעה וגם במהירות גבוהה יש אי נוחות בנסיה יתכן גם שה מהציריות

יהושוע שלום ! 

יש להתמקד בצמיגים וכן בציריות , הינך מוזמן לבדיקה וקבלת חוות דעת מיקצועית . 

בברכה חיים!

שלום, ברשותי מאזדה 6 2005 מנועה 2000לפתע נדלקו לי נורת ABS צק אינגן המברקס HOLD שעון טורים ומהירות צונח וחוזר ואני מרגיש בעיה בגיר לפעמים כשמתחילים לנסוע מרגיש כמו הילוך שלישי לא נכנס לרורס לפעמים לא נותן קיק דאון בנתיים החלפתי גנרטור ופולי שחשמלאי אמר שלא תקין והאוטו כבר שבוע בבדיקות אשמח לעזרה אתה נשמע מקצועי

אריה שלום ! 

על פניו נראה כמו בעיה חשמלית , הינך מוזמן לבדיקת רכב מיקצועית ומקיפה . 

בברכה חיים!

שלום,יש לי מזדה 3 מודל 2010.לאחרונה הדשבורד דביק. ניסיתי להסיר את הדבק עם כל מיני חומרי ניקוי, ללא הצלחה. יש לי איזה חשד שלא מדובר בדבק, אלא שהפלסטיק עצמו נמס איכשהו. זה יכול להיות? זה לא אמור לעמוד בטמפרטורות גבוהות? מה עושים?

גדי שלום ! 

לצערי ישנה בעיה עם. דשבורד זה ובעיה זו מוכרת , הינך מוזמן אליי על מנת לטפל בזה במסגרת רצון טוב ללא חיוב . 

בברכה חיים!

חיים שלום רב ברצוני לקנות מזדה 3 2015 יד שניה שהיתה בבעלות פרטית כ3 חודשים בלבד ברכב לא מותכנת כספת האם אני עושה לרכב כספת במוסך מזדה מורשה.ואם לא אז איפו כדי לי לעשות ואם כדי לי בכלל לעשות .אם זה לא נעשה בחברה שהאוטו יצא .מהחברה שלא יגרם נזק לרכב עקב משחק מיותר

יעקב שלום ! 

בעיקרון כל המתקינים הגדולים מקבלים מיבואן הרכב הוראות הרכבה מה מותר ומה אסור . 

קוברה מתקינה מורשית למאזדה . כדאי להתיעץ ולקבל הצעת מחיר דרכם ( עדיפות לקוברה מרכזי ) 

בברכה חיים!

היי חייםמכיר מישהו שרוצה למכור מזדה 3 שמהו באזור 35000 יש לך משהו אצלך במחיר אטרקטיבי?

חיים היי ! 

יכול להיות , יש ספר מכירות שלקוח׳. רושמים בו את הרכבים לקנייה / מכירה . הינך מוזמן לעיין בו . 

בברכה חיים!

אהלן, יש ברשותי מזדה 6 משנת 2003, מהו סוג וצבע הנוזל קירור האידיאלי? האם כל עוד הנוזל הוא ירוק זה לא כל כך משנה איזה מותג?

יובל שלום ! 

בהחלט שחשוב . יש גם מים צבועים ... 

הרעיון הוא לעמוד בתקן שקובע היצרן . נגד קורוזיה , קיפאון, התחממות יתר, אבנית , . פיזור חום ועוד... לכן יש להקפיד על מפרט טכני ובדרך כלל הוראות יצרן קובעות שלמרות זאת יש להחליף את הנוזל כל שנתיים ( בשנתון זה ) ברכבים חדשים יותר  הנוזל מורכב יותר והחלפתו כל 10 שנים . 

בברכה חיים!

בפגוש הקדמי נפל לי הפלסטיק (עגול )הנמצא במקום של ה-וו גרירה. ברצוני לדעת היכן משגים את הפלסטיק.יום שבת, 15.08.15

דוד שלום ! 

ניתן אצלי להשיג ללא שום בעיה . 

בברכה חיים!

שלום למשיב:)השפריצרים שלי לא מתפקדים .המיכל מלא ושומעים את המשאבה אבל לא יוצא כלום.הרכב הוא יונדאי גטס 2009 נתקתי את הצינור הראשי שמתחבר לטי על המכסה מנוע וניסיתי לבדוק מאיפה הסתימה. לא יצא שום מים. עוד תופעה שראיתי זה שהמיכל מים יורד מהמפל כאילו אין נוזל בכלל אז נשפתי מהצינור שנותק מ.. טי וכל המים עלו בחזרה .יש לציין שאת המשאבה אני לא מוצא

יעקב שלום ! 

בדרך כלל מיקום המשאבה על גבי מיכל המים . יש לבצע דבר פשוט . לנתק את צינור המים ממש קרוב ככל שניתן למשאבה ולראות האם יוצאים מים מהצינור בעת הפעלת משאבת המתיזים . 

לפעמים מרכיבים מסנן מים אשר נסתם מאבנית ולכן מגיע מים עד למסנן ומשם לא יוצא . 

בברכה חיים!

קרה לי פעמיים בשבוע האחרון שהופיעה לי הכתובת ACCELERATION REDUCED EAC CSE בדקתי בספר הרכב כתוב בעיה בקרת מצערת אלקטרונית ואפשר להמשיך לנסוע אך תהייה בעיה בהאצה.לאחר מכן הופיעה כתובת ENGINE SYSTEM FAULT ולא היתה אפשרות להניע את הרכב לאחר מספר נסיונות הרכב הונע ונסעתי כרגיל עד שהתופעה חזרה על עצמה שוב.מה הסיבה לכך והאם יש קשר בין התופעותבתודה מראש

אבי שלום ! 

אכן הכל קשור באותה תקלה . למיטב נסיוני כנראה הבעיה נובעת מלוח שעונים . אשמח שתגיע אליי על מנת להתחבר למחשב המנוע לקריאת תקלות ( ללא חיוב ) ורק לאחר מכן תקבל ממני אבחנה מה באמת לא תקין . 

בברכה חיים!

ברשותי מ כונית פורד ידית ההמברקס ננעלה פרקתי את הפנל ושחררתי אותה ואז ראיתי שהזיז שבור מה עושים וכמה יעלה

חממה שלום ! 

יש צורך בהחלפת ידית בלם יד . איני זוכר את מחיר החלק . צוק קשר עם מחסן החלפים שלי על מנת לקבל הצעה עבור החלק . 

עלות העבודה -400₪ . 

בברכה חיים!

חיים שלום רב, ברשותי מאזדה 6 2007 95,000 קילומטר ,אני מעונין להמשיך להשתמש ברכב בשנים הקרובות הבעיה: שבעבר הרכב התחמם ויש חוסר נוזל קירור במיכל העיבוי כמה סמ כל שבוע ואני פשוט מוסיף מעט נוזל ירוק. בבדיקה במכון אחרי בדיקה ארוכה ורצינית עם נוזל כימי ועוד מצאו מעבר מים דרך האטם ראש שפרוץ שיוצר בועה ברדיאטור ושללו כל אפשרות אחרת. הרכב חוץ מזה מעולה השאלה היא כזו: ישנו מוצר בשם BG 511 שמונע דליפות ומבצע מילוי במערכת הקירור, BG מבטיחים שלא פוגע בדבר. מה דעתך שווה להשתמש בו? או שעלול להרוס את המערכת שנמצאת במצב מעולה למעט הדליפה מהראש מנוע. תודה (בדקתי גם פירוק ראש אבל הוא אמר שעלול להעלות את צריכת השמן ולא כדאי)יום שני, 10.08.15

יהודה שלום ! 

כל מה שציינת נכון , אין חשש מהחומר ובוודאי שלא יעשה נזקים למערכת המנוע הפנימית . לפעמים כאשר ישנו חשש והבעיה ממש קטנה ולא מורגשת. עדיף להשתמש עם החומר שציינת בכדי להמנע מהשקעה כספית גדולה . אך , לאורך זמן לא יהיה.  מנוס מלהשקיע את השיפוץ ראש . 

בברכה חיים!

חיים, תודה רבה על תשובתך המפורטת לגבי מאזדה 5.יש לי עוד שאלה. במאזדה 5 2008 יש שני דגמים : s' ואקזיוקטיב או לקצורי.הבנתי שההבדל המשמעותי זה גיר 5 הילוכים. שאלתי היא האם יש עוד הבדל משמעותי? האם גיר 5 הילוכים משפיע על צריכת דלק או דברים אחרים? בהנחה שאני נוסע כ10000 קמ בשנה האם הדבר הוא משמעותי מבחינת צריכת הדלק. תודה מראש.

בברכה חיים!