שאלות ותשובות

מה אני אעשה בכדי לקלוט שידורים בלי רעש סוג הרכב פורד פוקוס 2009 ותודהיום שבת, 16.05.15

יוסף שלום ! 

לבדוק אנטנה , חיבור טוב לרדיו , אולי התקנת נגד המיועד  למנוע לרעשים ,  ואולי אפילו החלפת הרדיו . 

בברכה חיים!

שלום רב,יש לי פיאסטה 96 מנוע 1300 יוט דגם מנוע j6bהרכב עבר מעט מאוד ק"מ ( 54000 ק"מ)וטופל במשך כל השנים במוסך מורשה פורד.לאחרונה התגלה סדק קטן בראש מנוע והופיעה אבנית וירוקת (באיזור של החוטי הצתה) אין התחממות או איבוד מורגש של נוזל קירור.האם אפשר עדיין להשיג ראש מנוע חדש?האם הטיפול יוצא מוצלח או שנגרמות תופעות לוואי אחרות ועדיף למכור את הרכב?

מיכאל שלום ! 

האם שווה להשקיע ?? עלות ראש חדש לצערי עולה יקר במיוחד ואיני יודע האם קיים . המלצתי לאור תיאורך שישנו סדק קטן ביותר היא , לקונות מחנות חלקי חילוף חומר אשר מכניסים אותו למערכת הקירור ותפקידו הוא לסתום חורים וסדקים כמו שלך ואולי זה יהיה פתרון זמני ( אולי קבוע ) לבעייתך . 

בברכה חיים!

יש לי מזדה מודל 2009 ובזמן שאני עומד עם הרכב או שאני בנסיעה נדלקת לי המנורה שלע המנוע באופן קבוע והטורים יורדים השאלה שלי מה זה בקרת טורים נמוכה בדקו את זה עם מחשב

אבי שלום ! 

למנוע הזרקה נכנס למנוע אויר דרך מערכת היניקה ודלק מוזרק דרך מזרקים לפי צורך למנוע ובהתאם נוצרת תערובת וישנה שריפה ועבודת מנוע רגילה . 

בעת לחיצת הנהג על דוושת הגז נפתח פרפר אויר בלבד וסלד המנוע עולה . 

בפעולת סרק הפרפר הרי סגור ( הנהג לא לוחץ על הגז ) אם כך איך נכנס אויר למנוע ???  

  1. לכן קיים שסתום חשמלי אשר מפוקד ע״י מחשב וקוראים לו שסתום מעקף אויר אשר דואג לייצוב הטורים בפעולת סרק של המנוע . 

בברכה חיים!

יש ברשותי פורד פוקוס 2010 בנסיעה איטית נשמעת חריקה בבלמים גם בנסיעה קדמית וגם בנסיעה אחורית. לאחר החלפת בלמים קידמיים עדיין יש את אותם רעשים

דוד שלום ! 

הבלמים חליפיים ?? במקורים לא אמור להיות ציפוף קטן כלל . 

בברכה חיים!

יש לי מזדה לנטיס 323 1800 2001לקחתי את הרכב לבדיקת מחשב עקב מנורה הולד שנדלקה המחשב מודיע על תקלה 745 ההילוכים עוברים יפה מה יכולה להיות הבעייה.ההודעה נקראת malufaction pcs

אבי שלום ! 

התקלה היא באחד משסתומי המוח בתוך הגיר . יכול להיות שרק השסתום הוא הבעיה .. כמו כן חיווט ובסופו של דבר גם מחשב הגיר . לפני כן יש לבדוק האם האגן שמן של הגיר קיבל מכה . במידה וכן יש לפרק ולקוות שרק החיווט נפגע . במידה ואתה מסתדר בהצלחה , במידה ולא ,הינך מוזמן למרכז עד רעננה . 

בברכה חיים!

שלום,רכשתי פורד קונקט 2008 שמתי לב שיש לי מאורראחד למרות שיש מקום לשניים . יכול להיות ?או שחסר תודה

יהודה שלום ! 

אכן כך זה משווק , המכלול רלוונטי לרכבים שצריכים 2 הדגם שלך בארץ קיים רק עם אחד . 

בברכה חיים!

למאזדה cx5 2013 2/4executive יש מע" עצור וסע i-stop?

זאב שלום ! 

למיטב זיכרוני אין . 

בברכה חיים!

שלום,החלפתי מצבר בפורד פוקוס 2009 ומאז הרדיו נעול.ניסיתי מספר קודים ללא הצלחה ועכשיו הוא רושם כי הרדיו נעול ללא אפשרות של הקשת קוד.לחיצה על כל מקש ברדיו לא משנה את המצב.איך ניתן לפתור זאת ?אשמח מאד לעזרה !!!אופיר

אופיר שלום ! 

מכיוון שניסית מעל 10 פעמים המערכת ננעלה . הינך מוזמן למרכז עד רעננה על מנת לשחרר זאת ולקבל את הקוד הנכון . העלות להכל 180₪ . 

בברכה חיים!

שלום רב, ברשותי מונדיאו 2011 אוט' מנוע 2.3 ליטר. האם נכון שאין צורך להחליף שמן גיר בכלל ? מה דעתך ?יום ראשון, 10.05.15

שי שלום ! 

אכן אין הוראה טכנית להחליף את שמן גיר האוטומט . 

בברכה חיים!

שלוםברשותי מאזדה 3 אקטיב 2008 מזה כמה חודשים נדלקה הנורית שמראה דלת פתוחה וגם האור לא נכבה(כי יש "דלת פתוחה")הבאגז נפתח רק עם המפתח והאזעקה פועלת אך הנעילה המרכזית לא למיטב ידיעתי זה משהו שקשור לפיוזים אוליהייתי אצל כמה חשמלאי רכב אך כולם אומרים שזה חמור וצריך לפרק את הרכב בשביל ך=לחפש את הבעיהאודה לך אם תכוון אותי

אריה שלום ! 

אכן יכולה להיות בעיה עם אחד ממנועי הדלתות . נתקלתי באבר שהבעיה בסופו של דבר הינה מלחצן מכסה המנוע שהותקן ע״י אנשי האזעקות. הינך. וזמן למרכז עד רעננה על מנת לבדוק זאת וכן לקבל אבחנה מיקצועית לתופעה שציינת . 

בברכה חיים!

שלום,ברשותי מאזדה 3 2010 והפלסטיק של לוח התצוגה העליון, היכן שרואים את מחשב הדרך ותצוגת בקרת האקלים עכור וממש מקשה לראות דרכו.האם קיים פתרון של ליטוש או ניקוי בחומר מסויים או שחייב להחליפו?

תומר שלום ! 

לפני כל החלפה יש לפרק ולנסות לנקותו עם חומר כגון פוליש עדין . הינך מוזמן לביצוע העבודה במרכז עד רעננה . 

בברכה חיים!

יש לי מאזדה 5 שנת 2005 דיזל ידני(אני גר בצרפת)רציתי לדעת איזה סוג שמן אני צריך?

יוסף שלום ! 

שמן המנוע  המתאים הוא 5w30 המתאים לרכבי דיזל .

בברכה חיים!

ברשותי מאזדה 5 שנת 2006, עשתה 215000, יש לי נורית של תקלת מונע, והמנוע אוכל שמן, בערך 4 ליטר בחודש, האם הפתרון היחידי הוא החלפת מנוע?יום שלישי, 05.05.15

מתן שלום ! 

במידה והמנוע צורך כפי שציינת וזאת לאחר כ-1500ק״מ לערך אני אכן ממליץ להחליף מנוע .. 

בברכה חיים!

יש לי מאזדה 3 שנת 2005 שנסעה כבר 138000 ק"מוכעת נדלקה נורית מנוע ויש לי בעיה במערכת תזמון שסתומים מה זה אומר???

שלום ! 

תקלה במערכת תיזמון השסתומים מעט מורכבת , מכיוון שברב המקרים הבעיה נובעת משמן לא תקין ( בוצה ) אשר גורמת להיתפסות של השסתום החשמלי של מערכת התיזמון המשתנה . לכן יש לבדוק את רמת הבוצה במנוע ובהתאם לקבל החלטה האם להחליף את המנוע או לנסות לתקנו . 

הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה על מנת לקבל אבחנה מיקצועית . 

בברכה חיים!

שלום חיים השארתי שאלה בקבלה דרך הטלפון פעמייםולא נעניתי. ברשותי 2 רכבים מטופלים אצלכםבאופן קבוע. השאלה היא כזאת פורד פוקוס 2008נדרש להחליף 2 בולמים קדמיים וכן צמיגיםמהו עלות החלפת בולמים (לא נדרש מקורי) זמן התיקון והאם עדיף להחליף צמיגים לפני החלפת הבולמים בברכה אורן

אורן שלום ! 

ראשית סליחה  אם לא קיבלת מענה ( לא מתאים לארגון שלי ) העלות להחלפת בולם זעזועים חליפי איכותי ביותר כולל העבודה לערך כ-700₪ לפני מע״מ . זמן ההחלפה לשני הצדדים כ-3 שעות . 

החלפת הצמיגים מומלצת בסמוך מכיוון שיש לבצע כוון פרונט לאחר מכן בכל מקרה . 

בברכה חיים!

חיים שלום ברשותי מזדה mpv 94האם יש קשר בין אי הנעה לבורר של הגיר?יום שישי, 01.05.15

שמעון שלום ! 

כמובן שיש . 

בורר הילוכים - תפקידו למנוע הנעת המנוע כאשר הגיר נמצא בהילוך . ומאפשר התנעה רק במצבים של P,N . במידה ואינו תקין לא יהיה כלל  צליל של נסיון התנעה ממתנע המכונית . 

בברכה חיים!

שלום חיים, מזדה 6 2007 מה עלות החלפת מחזיר שמןוכו עקב נזילה בחיבור בין הגיר למנוע, תודה מראש

אייל שלום ! 

עלות משוערת כ-1600₪ לפני מע״מ . 

בברכה חיים!

חיים תודה רבה על תשובתך בנושא רכב מגמגם בזמן נסיעה פורד פוקוס 2003,לאחר בדיקת מחשב נאמר לי שהכוייל לא תקין,שאלתי היא מה עלות החלפת כוייל והאם חייב להחליף גם את חוטי ההצתה ?

ישראל שלום ! 

עלות כוהיל כ-450₪ לערך . החלפת החוטים רק במידה ופורץ מהם ניצוץ או שהתנגדות החוט גבוהה מידי ( נבדק ע״י מכשיר יעודי ) 

בברכה חיים!

שלום חיים , יש לי מאזדה ספיריט 2010 בזמן האחרון כשהאוטו קר יש רשרושים שמגיעים מהרצועה ונפסקים כשהמנוע חם רציתי לדעת למה זה קורה ואם זה משפיע על תפקוד המנוע ומה עלות התיקון תודה מראש!

יעקב שלום 

כנראה שמדובר על גלגלת רצועת מנוע , רצועה , מותחן . הינך מוזמן למרכז עד רעננה על מנת לבדוק מיקצועית את מכלול זה . עלות תינתן רק לאחר שנדע מה אכן לא תקין . 

בברכה חיים!

חיים שלוםיש לי מאזדה 3 שנת 2009 הצורה הראשונה.החלון האחורי הימני אצלי לא נסגר.כשאני מנסה לסגור הוא עולה קצת ויורד מייד למטה עד הסוף. נסיתי גם ישירות לסגור מהמתג בדלת עצמה ולא רק מהמתג בקונסולה של הנהג וגם לא הסתדר. כמו כן נסיתי לאפס את רק החלון האחורי עצמו 4 שניות החזקתי למעלה ולמטה וזה לא שינה כלום.לציין שהוחלף מצבר לפני כמה חודשים ואז כבר עשיתי את פעולת האיפוס וכולם עבדו תקין מאז.יום רביעי, 29.04.15

אלי שלום ! 

סביר להניח שישנה בעיה עם המנוע של אותו חלון . הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה על מנת לבדוק זאת ולקבל פיתרון מיקצועי ומהיר . 

בברכה חיים!

שלום רב,ברשותי פורד פוקוס 2003,כאשר אני לוחץ על דוושת הגז הרכב מגמגם,בנסיעה רגועה נוסע תקין ובניוטרל הסלד תקין,מה יכולה להיות הבעיה?

ישראל שלום ! 

הסיבות יכולות להיות מעט מרובות , מניסיוני אני אמנה מספר סיבות . 

חוטי הצתה , פלגים , חדירת מים לפלגים ממתזי השמשות , חדירת מים למצתים מפקקי ראש המנוע , כוהיל הצתה , צינור אויר קרוע . הינך מוזמן להגיע למרכז עד רעננה על מנת לקבל פיתרון מיקצועי ומהיר . 

בברכה חיים!