שאלות ותשובות

שלום חיים ברשותי מזדה 3 דצמבר 2010 האים יש פילטר דלק חיצוני או שוא פנימי ולא נוגעים בו מה נכוןיום חמישי, 26.11.15

אריה שלום !

תלוי במספר השלדה . החלפת מסנן דלק חיצוני יקר יחסית ויש להחליפו כל 75000 ק"מ  ,  לעומת חיצוני שיש להחחליפו כל 45000 ק"מ . 

בברכה חיים!

שלום חיים,ברשותי סוזוקי SX4, פנס בלימה מרכזי אחורי (מקדימאור)- לא פועל, שאר אורות הבלימה כן פועלת.היכן הבעיה, האם יש לו נתיך נפרד ?תודה

מתיתיהו שלום !

החלף נורה תחילה .. אין פיוז בנפרד לנורית זו . 

בברכה חיים!

יש ברשותי מזדה לנטיס שנת 2000 1600 אבקש לדעת מתי ואיפה עושים את הריכול תושב נתניה תודה מראש

שלמה שלום !

במידה והינך מתכוון לריקול שפורסם לאחרונה רק בשנת 2016 יגיעו חלקים . וניתן לבצע זאת  במוסך בנתניה  ללא חיוב . 

בברכה חיים!

נורת הטענה מזהירה . בעל מוסך אומר לי שזה האלטנטור. מחיר משופץ-950 שח. זה מחיר סביר?

מאיר שלום !

אכן סביר מאוד . 

בברכה חיים!

חיים שלום רבאני בעל מאזדה 5 שנת 2010 באחד הטיפולים ברכב נאמר לי שעלי להחליף את 2 מתלים (משולשים או איך שקוראים לזה ) , חקרתי קצת בנושא והבנתי שבמקום את כל המתלים ניתן להחליף רק את הגומיות ובזה לפתור את את הבעיה האם זה נכון או מה אתה ממליץ??

אבי שלום !

לא מומלץ כלל , החלפת המשולשים נותנת פיתרון מיקצועי לאורך זמן . 

בברכה חיים!

חיים שלום….אני רוצה חוות דעת לפני קנייה של מונדאו 2012 האם הגיר אמין?טורבו אמין?אם יש בעיות מסוימות עם דגם זה..או שעדיף לקנות את הדגם הקודם ללא הטורבו..תודה …..

שלומי שלום !

בעיקרון רכב אמין ונוח מאוד . כמו כל דבר .. הרבה מאוד תלוי כיצד תיחזקו אותו ? נא הקפד על דוח טיפולים  שביצעו  והיסטורית הרכב . אתה יכול להיוועץ עימי כאשר יהיה לך רכב קונקרטי . 

בברכה חיים!

א.בבדיקת רכב מאזדה 5 במכון בדיקה לפני קניה נרשם בלאי בדסקיות בגיר האם זה מצב נורמלי לרכב 2008 או משהו לא תקין?[לבד מזה בגדול הכל נשמע ונראה טוב] ב.האם יש הבדל משמעותי בעלויות אחזקת רכב/טיפולים/חלפים בין רכבי מאזדה 5 לפורד s מקס או גלאקסי? תודה על עזרתך

יוני שלום !

בדרך כלל זה משפט נדוש ומקובל אצל מכוני הבדיקה , למעשה במשפט זה הם הורידו את האחריות לגיר ... 

יש לנסוע עם הרכב ובמידה ואין רעשים , מכות , צבע שמן כהה , סימני וריח של שמן שרוף .. אין כל כך מה לעשות.  ואני מאמין שיהיה בסדר . 

עלויות התחזוקה של הפורד יותר יקרים יחסית . 

בברכה חיים!

שלום חיים.יש לי מאזדה 5 2008 לאחרונה יש לי תחושה בירידות חדות כגון הקסטל ודומיו שהאוטו ננעל קצת על הילוך רביעי ולוקח לו זמן להשתחרר לחמישי [נ.ב. עדיין מדובר על מהירות של לפחות 100קמ"ש +]חשוב לי לציין שלפני מספר חודשים הרכב עבר שיפוץ במחשב גיר והחלפת סונוליוד מאז הבעיות שהיו קימות נפתרו[at נדלק] ולבד מזה הרכב והגיר מתפקדים מצוין.אודה מאד על תשובתך

שןוה שלום !

מיקצועית מעט קשה לי לענות דרך הפורום . האם נדלקת נורית חיווי תקלה ? האם ישנם דפיקות או החלפת הילוכים לקוייה ? 

הינך מוזמנת לבדיקת מחשב או שתגשי שוב למוסך שתיקן את הגירים על מנת ךבדוק את תלונתך . 

בכל מקרה הינך מוזמנת להגיע אליי לחוות דעת מיקצועית . 

בברכה חיים!

שלום .יש לי פורד פוקוס 2007 והתא מטען לא נפתח. רציתי לדעת האם יש לזה פתרון או שרק להחליף את המנעול או כל פתרון אחר . תודה רבה

דוד שלום !

החלפת המנוע לא בהכרח תפתור את הבעיה . בדגם זה ישנה צמה שעוברת דרך הציר שך דלת המטען .  מניסיון החיווט באיזור זה נקרע ומונע אספקת חשמל למנוע הנעילה . אשמח לעזור בעינן . 

 

בברכה חיים!

שלום, לאבא שלי ננעל תא המטען הוא לא יכול לפתוח אותו גם עם מפתח מה אפשר לעשות בעניין זה !? תודה,קסם .

קאסם שלום !

יש לפרוץ אותו במיקצועיות ללא נזקים נילווים . הינך מוזמן לביצוע העבודה ופתרון התקלה שגורמת לכך. 

בברכה חיים!

חיים שלום ברשותי מזדה 626 שנת 99 לפני כ 3 שנים הפסיק המד אוץ לעבוד ומאז לא מצלחים לעלות על הבעיה חיברו למחשב של מזדה הוא מראה בעיות בABS לאחרונה נאמר לי להחליף את המוח של ה ABS האם יש קשר בין הABS לספידומטר?

מיקי שלום !

אכן הדיווח על מהיקרות הרכב נמצא בחיישני הגלגלים הקידמיים . החלפת יחידת הA.B.S  לא  בהכרח תפתור את הבעיה . יש להתמקד בחיישני הגלגלים .. תמיד הינך מוזמן אליי לחוות דעת . 

בברכה חיים!

שלום חיים יש לי פוקוס 2007 ברצוני לדעת כיצד ניתן לשפר את תגובת הגז ליותר רכה חלקה ושקטה? כמו כן מתי עושים ניקוי מצערת ונקוי מזרקים ?????האוטו אוכל דלק 1 ל8 ולפי היצרן צריך לאכול 1-9 האם זו סיבה מספיק טובה לנקות מזרקים ?וכיצד ?האם ניקוי בית מצערת ישפר את צריכת הדלק ואת הרעידות ( לא ממש רעידות- פשוט תנועה לא חלקה ) מדוושת הגז???מה אתה ממליץ לבעייה שתיארתי בעייה נוספת אחרי הכנסת הילוך מd ל n בעיקר ומr לd ישנה השהיה קטנה ומכה (ויברצייה ) האם זה תקין ?ביצעו לי בדיקת מחשב לגיר שיצאה תקינה וגובה השמן תקין גם הצבע אדום סליחה על רוב השאלות ותודה רבהיום שני, 16.11.15

פלג שלום !
 

1. ניקוי בית מצערת יוסיף לתגובה מהירה וחלקת של דוושת הגז .

2. שימוש בתוסף איכותי וכן ניקוי מזרקים בעקבות התוסף ישפר ביצועים . (על תצפה למנוע סילון ... )

3. בדיקת מסנן אויר ,פלגים ותחזוקה שוטופת ישפר את ביצועי המנוע .

4. בדיקת תושבות מנוע תשפר את התחושה של מעבר ההילוכים .  

בברכה חיים!

שלום לחיים, מצבי כיום מאזדה 6 2008 דגם ראשון. כאשר הרכב במצב קר אחרי שנח יממה. גובה מים במיכל עיבוי קבוע מעט מתחת למקסימום ואילו ברדיאטור 6-7 סנטימטר מתחת לפקק ועומדים איפה שיש עיגול פלסטיק שממנו מתחיל צינור הצידה ורואים כשמסתכלים פנימה את המים שבפנים ואת הרווח של 6-7 סנטימטרים. אם יוסיף יעלמו המים שמוסיף !ואם לא תקין לאן להוסיף. להמשיך ככה? תודה רבה שיכשהרכב חם גובה המים במיכל העיבוי עולים ב2-3 סנטימטר.

שי שלום !

לא כל מובנת לי שאלתך , בכל מקרה פשוט .. 

גובה מים קר / חם צריך להיות בין מינימום לבין המקסימום . במידה ויש ספק תוסיף מעט יותר .ברדיאטור עצמו צריך להיות מלא עד הסוף . 

בברכה חיים!

שלום,לגבי מונדיאו 2009. 100,000 ק"מ.הרכב רועד מעט בעמידה ברמזור בהילוך, וגם במצב פארקינג. סל"ד של 750 – קו אחד לפני ה-1000.האם יתכן שמדובר בתושבת מנוע.מה אורך החיים של תושבות?מה מחיר תושבת עליונה והחלפתה?

עמיר שלום !

אכן  רעידה יכולה  לנבוע מתושבות מנוע . בדרך כלל עד 100000 ק"מ התושבות מחזיקות מעמד . לאחר מכן או שנקרעות או שפשוט שקעו ולא עושות את העבודה . לגבי עלויות איני זוכר והינך מוזמן לפנות למחסן החלפים שלי לצורך המעת מחיר . (נא להצטייד ברישוי הרכב ) 

בברכה חיים!

ברשותי פורד פוקוס 1600 סמ"ק שנת 2006.1. האם מומלץ להשתמש בתוסף 44K ? 2. האם ניתן להשתמש בשמן מנוע 10W40 במקום 5W30 ?

מרדכי שלום !

שימוש בתוסף זה הינו מומלץ ואיכותי . ממש לא  מזיק . 

שמן המנוע הוא 5W30 ורק זה . יש להשמע להוראות היצרן . 

בברכה חיים!

פורק טנק דלק במאזדה 3 2010 והוחלפה משאבת דלק כתוצאה ממים בדלק,לאחר ההחלפות מד הדלק מראה קריאה לא נכונה בכלל.המכונאי טוען שאחרי 2 תידלוקים המחשב מתקן לבד את הקריאה . אני כבר אחרי 6 תידלוקים….האם המכונאי היה צריך לעשות כיול כלשהו לאחר שפירק והחזיר את מיכל הדלק?

גיל שלום 1

המצוף הוא מכני וטענת המוסך לא רלוונטית . 

לעניות דעתי הוא לא הורכב נכון או פשוט התעקם בהרכבה . גש איליו לצורך התיקון החוזר . 

בברכה חיים!

קניתי מאזדה 2 2010 לאחר בדיקה במכון קומפיוטסט.ישר נסעתי למוסך קרוב ובקשתי להחליף רצועה שלא נראתה לי.ביציאה מהמוסך תדלקתי ,והמשכתי לבית כ10 דקות נסיעה נפני שהגעתי הרכב התחיל לקרטע [קפיצות] ונכבה.למחרת נסעתי למוסך חשד המוסכניק שיש מים בדלק ניקה המערכת דלק שוב נסעתי הבית ,ולפני שהגעתי אותו ספור מקרטע וכבה המנוע.מה יכולה להיות הבעיה? תודה מראש

אור שלום !

יכולות להיות מספר סיבות : מערכת חשמל ? דלק ? מערכת EGR בעייתית , בית מצערת מלוכלך מאוד ועוד... 

הינך מוזמן להגיע אליי לצורך אבחנה מיקצועית . 

בברכה חיים!

שלום , ברצוני לדעת מה העלות של החלפת החלקים הבאים כולל עבודה משאבת ברקס מיסב ( נראה לי שזה מיסב האוטו עושה רעש ולא מהמנוע ). חיישן חמצן אחורי מדובר במאזדה 3 1.6 2005 תודה

שמוליק שלום 1

הינך מוזמן ליצור קשר טלפוני עם מחסן החלפים שלי . (לצערי איני זוכר ) 

בברכה חיים!

חיים שלוםיש לי מזדה 3 1.6 קומפורט 2005במים האחרונים כשאר אני לוחץ על הברקס ועוזב בהמשך הנסיעה אני שומע שריקות קטנות מאותו כיוון.מה יכול להיות הבעיה.זה לא רעש של מיסבים.אמרו לי אולי כי הברקס רטוב אז יש שריקות.לציין כי זה בנסיעות לא מהירות .תודה.

דביר שלום !

המלצתי היא תחילה לבדוק את מצב הבלמים . 

הינך מוזמן להגיע אליי לצורך נסיעת מבחן ואבחנה בהתאם . 

בברכה חיים!

בבדיקה לפני כוון פרונט נתגלה שהגומיות של זרועות המתלה הקדמיות קרועות יש אפשרות להחליף רק גומיות או צריך להחליף את שתי הזרועות ומה העלות .ודבר שני הצג הדיגטלי מרצד בעיקר בצד שמאל יש אפשרות לתקן או להחליף הרכב מאזדה 6 2005 תודה

אריק שלום !

לענין הזרועות ניתן להחליף רק את הזרוע יחד עם המוט . (עלות חליפי אינו יקר במיוחד ) 

לגבי הצג האלקטרוני ניתן לשפץ . 

הינך מוזמן להגיע אליי על מנת לראות מה ניתן לעשות ולקבל הצעת מחיר בהתאם . 

בברכה חיים!

שלום חיים ברשותי מאזדה 6 2010 יש לי בעיה כאשר אני מניע את האוטו ומנסה להוציא את ההילוך מפרקינג אני לא מצליח להוציא את ההילוך מרקינג רק אחרי ניסיונות רבים אז משתחרר ומצליח האם יכול לומר לי מה זה בתודה מראש רוני

רוני שלום !

כפי שעניתי לך בפייסבוק הענה כאן לטובת הגולשים . 

ידית בלם בדגם שלך משתחררת רק לאחר פתיחת מתג ההתנעה ולחיצה על דוושת הבלם . למעשה בעת הלחיצה משתחרר אלקטרו מגנט שמשחרר פין נעילה לידית ההילוכים . 

אחת מהסיבות השכיחות היא שיוניט אור בלם אינה מתפקדת (ניתן לראות זאת ע"י זה שאין אור בלם בעת הלחיצה ) . ובעקבות כך אין אספקת חשמל לידית ההילוכים והיא לא משתחררת . 

הינך מוזמן להגיע אליי לפתרון הבעיה . 

בברכה חיים!