183903

איפה אפשר להשיג דלק בפחות מ-7 שקלים?

לכתבה המקורית באתר MAKO לחצו כאן.

 

אמנם מחירי הדלק ירדו בצורה חדה לפני מספר ימים, אבל גם במחיר של 7.26 שקלים לליטר עדיין מדובר בסכום גבוה ומשמעותי בסל ההוצאות המשפחתי בכל חודש. היכן תקבלו הנחה מיוחדת בימי שני, איך תאתרו תחנת דלק זולה ואיפה אפשר למצוא בארץ ליטר של הנוזל הצהבהב הזה בפחות מ-7 שקלים? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

אחרי תקופה של עליות מטורפות במחיר הדלק ומחיר שעבר את רף שמונת השקלים, בחודשיים האחרונים אנחנו חוזים במגמה מבורכת ובהתאם לירידה של מחירי הדלקים בעולם גם בארץ המחיר של כל ליטר מהנוזל הצהבהב הזה חוזר לשפיות.

 

שפיות? אולי קצת הגזמנו, כי גם כעת במחיר של  7.26 שקלים על כל ליטר של אוקטן 95 , ישראל היא עדיין אחת המדינות עם מחירי הדלקים הגבוהים בעולם במיוחד אם לוקחים בחשבון את השכר הממוצע במשק ואת המצב העגום של התחבורה הציבורית כאן.

אמנם עכשיו כשהמחיר ירד אף אחד לא מדבר על זה אבל בריטואל קבוע, תמיד בסמוך לעדכון מחירים כלפי מעלה כולם פתאום נזכרים במחירי הדלק הגבוהים וטוענים שממש הגיע הזמן לעשות מעשה.

אך למרות שעלות הדלק היא מרכיב משמעותי ביותר בסל ההוצאות האישי, בוודאי הרבה יותר מקוטג', כמה ניסיונות בעבר לסחוף את הציבור למחאת דלק לא הצליחו לתפוס תאוצה.ונראה כי הציבור מתרכז במציאת פתרונות נקודתיים ותחנות דלק המציעות מחירים מעט נמוכים יותר.

בניגוד למדינות רבות בעולם, בישראל אין כמעט תחרות בין תחנות הדלק ורובן מציגות תג מחיר זהה בהתאם למחיר המקסימלי שנקבע מדי חודש על ידי המדינה. ובכל זאת, עם קצת מאמץ ותשומת לב, בהחלט ניתן למצוא תחנות שמציעות הנחות נדיבות יותר שיאפשרו לכם לחסוך לא מעט שקלים בכל תדלוק.

בחצות: הדלק לשיא כל הזמנים
הוצאה משמעותית בכל חודש
צילום׃  חדשות 2

 

מחיר מיוחד בימי שני
רשת תחנות הדלק הקטנה Ten המונה 44 תחנות מקריית שמונה ועד אילת חוזרת, לאחר הצלחה של כמה מבצעים מקוריים להנחות במועדים מסוימים, עם מבצע תדלוק אטרקטיבי, הפעם למי שיתדלק בתחנות הרשת בימי שני בחודש מאי. המתדלקים בימים אלה יהנו מתדלוק בשירות מלא וישלמו רק 6.90 שקלים לליטר בנזין 95 אוקטן לעומת מחיר "רשמי" של 7.26 שקלים לכל ליטר בשרות עצמי.

הנחות מהמחיר הרשמי ניתן למצוא כמעט תמיד באופן נקודתי גם ב- 23 תחנות הדלק של חברת סד"ש, 6 תחנות הדלק של חברת תפוז ועוד מספר תחנות מקומיות פרטיות ברחבי הארץ.

גם בתחנות של זכיינים של החברות הגדולות מוצעות לא פעם הנחות נקודתיות של בין 15-25 אג' על כל ליטר ומכיוון שבתדלוק של מיכל מלא הנחה שכזו מגיעה לכדי קרוב ל-10 שקלים רצוי תמיד לבדוק מה המחירים שגובות התחנות השונות בסביבתכם.

יש לכם כרטיס מועדון?
חברות באיגוד מקצועי כמו הוט או חבר, או חברות במועדון אשראי – כמו אלה של רשתות השיווק או בנקים מסוימים מאפשרות לקבל הנחות בתדלוק בתחנות שונות. בדרך כלל הנחה הנעה בין 15-30 אגורות לליטר, חיסכון שעשוי להגיע למאות שקלים בשנה.

 

טיפת דלק
גם אתם מכורים לטיפה הצהבהבה הזו?
 

 

דלק מוזל בעזרת הסלולרי
גם המחשב או הסמארטפון שלכם יכולים לעזור לכם לחסוך כסף בהוצאות התדלוק ולבד מאפלקציית הניווט  WAZE  שמאפשרת להציג את כל תחנות הדלק בסביבתכם ואת מחירי הדלקים בהן, ניתן לציין גם את אתר האינטרנט ואפליקציית FullTank שיכולים לעזור לכם למצוא את הדלק הזול בסביבה. האפליקציה מבוססת על מאגר מידע המתעדכן באופן שוטף בהתאם לשינוי המחירים מדי חודש ולמבצעים נקודתיים בתחנות שונות. המידע והעדכונים מועברים הן על ידי בעלי תחנות הדלק שבוחרים לשתף את ציבור הנהגים והן על ידי נהגים במעין סוג של רשת חברתית. כדי לעודד את משתמשי האפליקציה לעזור בעדכון המחירים מקיימים מפעילי האתר תחרות בשם "מיכל התהילה" במסגרתה שלושת הנהגים שימסרו בכל חודש את מספר העדכונים הרב ביותר יזכו בפרסים (דלק בחינם כמובן…)

גם אתר האינטרנט delekzol מרכז את מחירי הדלקים בתחנות רבות בארץ ומאפשר לכם לחפש את התחנות השונות על ידי בחירת העיר או האזור בו אתם נמצאים וסוג הדלק בו אתם מעוניינים. כמו כן האתר מציע שירות (בתשלום של שקל להודעה) לאיתור את תחנת התדלוק הזולה ביותר בסביבתכם באמצעות שליחת SMS עם המילה דלקזול, שם העיר בה אתם נמצאים וסוג הדלק שאתם מעוניינים לתדלק למספר 6161.

 

אפליקציות Fulltank
אפליקציה לאיתור דלק מוזל
צילום׃  אתר רשמי

 

איפה אפשר לתדלק בפחות מ-7 שקלים?
לבד ממבצע ימי השני של רשת Ten מסתבר שיש ברחבי הארץ עוד מספר לא מבוטל תחנות שמאפשרות גם בשאר ימי השבוע לקבל עודף מ-7 שקלים על כל ליטר מהנוזל הצהבהב הזה.

ריכזנו עבורכם את כל התחנות בארץ המציעות ליטר של אוקטן 95 בפחות מ-7 שקלים. להלן הרשימה לפי סדר א'-ב'.

 

– פרסומת –

דיזול אעלבין מערבית, אעלבין – 6.98
דלקנית, אעלבין – 6.93
סדש בני ברית, אשדוד – 6.96
סדש נמל אשדוד, אשדוד – 6.96
פז עזרא גבריאל, אשדוד – 6.99
פז א.תעשיה צפוני, אשדוד – 6.99
דלק שיככון עובדים, באר שבע – 6.96
דלק צ'ק פוסט, חיפה – 6.99
טן חלוצי תעשיה, חיפה – 6.93
דלק חלוצי תעשיה, חיפה – 6.96
טן צ'ק פוסט, חיפה – 6.95
יעד תבור, חיפה – 6.98
סונול הטכני, חיפה – 6.89
דיזול צ'ק פוסט, חיפה – 6.95
תפוז חיפה, חיפה – 6.99
דלק אורנית, חיפה – 6.94
מפרץ חיפה, חיפה – 6.94
סונול טבריה עילית, טבריה – 6.94
טן טבריה, טבריה – 6.94
פאי, טבריה – 6.94
דלק ארזים, טבריה -6.94
דלק צומת מסמיה, מסמיה – 6.95
דור אלון מסמיה, מסמיה – 6.95
תפוז נתניה, נתניה – 6.99
דלק סכנין, סכנין – 6.99
דלק עכו ארגמן, עכו -6.88
מפגש נעמן, עכו -6.88
טן עפולה, עפולה – 6.98
פז עפולה, עפולה -6.99
פז און עפולה, עפולה – 6.98
תפוז עפולה, עפולה – 6.99
דלק סגולה, פתח תקוה – 6.98
מיטב, צפת – 6.93
דלק שערי העיר, צפת – 6.91
טן צפת, צפת – 6.95
דלק פארק צרעה, צרעה – 6.99
מפגש שלו, קריית אתא -6.93
טן קריית ביאליק, קריית ביאליק – 6.99
סדש ספיר, ראשון לציון – 6.99
דלק הנצח, תל מונד – 6.96
פז תנובות, תנובות – 6.95

 

 

כוסית מחכה לדלק
גם היא מחפשת מחיר בזול
צילום׃  istockphoto

 

ממה מורכב מחיר הדלק
נהוג לחשוב שמחירי הדלק נקבעים על ידי סוג של "כוח עליון" בהתאם לתנודות החדות במחיר חביות הנפט בשווקי העולם ולמדינה אין למעשה קשר לעליות המחירים. 

אבל תנודות המחירים בשווקי הנפט בעולם מספקות רק חצי מהתמונה או יותר נכון הרבה פחות מכך. למעשה, מחירו של ליטר בנזין בשער בית הזיקוק מהווה רק כ-33 אחוזים ממחיר כל ליטר ולסכום זה יש להוסיף עוד 11 אחוזים של מרווחי שיווק וביטוח של חברות הדלק ואת הכסף הגדול באמת – חלקה של מדינת ישראל שגוזרת קופון מרשים של לא פחות מ-56 אחוזים או במילים אחרות – מעל ל-4 שקלים מהסכום שאתם משלמים על כל ליטר מגיעים לקופת המדינה. המס על הדלק מורכב ממע"מ וממס בלו בשיעור קבוע שלא תלוי במחיר הנפט, העומד על שלושה שקלים.

 

מחירי הדלק יירדו
המס מהווה מעל ל-50 אחוזים ממחירו של כל ליטר
 
 

 

צור קשר

דילוג לתוכן