1

ההבדל בין ליסינג תפעולי לליסינג מימוני

לכתבה המקורית באתר מאמרים לחצו כאן.

מה זה ליסינג?

ליסינג הינו החכרת רכב לתקופה קצובה ידועה מראש. ישנם שני מסלולי ליסינג עיקריים. ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. בשני המסלולים, ניתן להחכיר את הרכב לתקופה דומה, אך ההבדל הוא, בתהליך העסקאות, ובסיומן של שתי העסקאות. השוני הוא במהותו של כל ליסינג, ומהווה את הבסיס, לשאלה, איזו מן החכרה רוצה החברות לעשות. 

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי, הינו ליסינג לתקופה של בין שנתיים לארבע שנים, במשך התקופה, נהנה המחכיר מהרכב, ומטיפולים ברכב, הנעשים על ידי חברת הליסינג. בתמורה, מקבלת חברת הליסינג סכום כסף חודשי קבוע. דרך חברת הליסינג, ניתן לעשות דרכה ביטוח, בזמן שהיא דורשת שהמבוטח יעשה ביטוח רכב חובה, וישלם אגרת רדיו. החברה מעניקה למחכיר, שירותי גרר, טסט, ואביזרים שונים לרכב, לפי דרישתו. 

בתוך מסלול זה, נמצאים מספר אופציות. הראשונה, היא רכישת הרכב בסיומה של העסקה, במקום החזרתו לחברת הליסינג, השנייה היא, החלפת רכב, אחרי מספר קבוע של ק"מ. חברות הליסינג מאפשרות גם לעובדים עצמאיים, לעשות עסקת ליסינג תפעולי, כאשר אחרי תקופה של ארבע שנים, הם מחויבים להחזיר את הרכב לחברה. 

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני,מאפשר החכרת רכב לתקופה קצובה, של עד ארבע שנים, אשר בסיומן, יכול המחכיר לרכוש את הרכב. הרכישה נעשית באופן שמשתווה לערך הרכב באותה תקופה, פלוס הפיקדון שהוא שילם בתחילת העסקה. במידה והוא מעוניין להחליף לרכב אחר, ניתן לעשות זאת תמורת תשלום נוסף, ואם הוא מחליט לצאת מהעסקה, עליו לשלם קנס. 
בעסקת ליסינג מימוני, המחכיר לא מקבל טיפולים מידי חברת הליסינג, ועליו לבטח את עצמו ואת הרכב, כאשר הפיצוי על רכב במקרה של תאונה, עוברות לחברת הליסינג, שכן הרכב שייך לה. 

עסקאות ליסינג מאוד מקובלות בעולם העסקי. הסיבה היא שהן נוחות לחברות העסקיות השונות, וכיום הן אף נוחות לעובדים עצמאיים. ההוצאה על הרכב היא קטנה יותר, מתבצעת בתשלומים נוחים יותר, ומדובר בהוצאה מוכרת במס.
על כן, עסקאות הליסינג הפכו פופולאריות, לא רק בקרב חברות היי-טק, אלא גם חברות בתחומים אחרים.

מאמר זה הוגש לכם מטעם חברת מיפרייס השוואת מחירים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן