החורף הגיע – כיצד לנהוג נכון?

החורף הגיע ועמו הסכנות הרבות, הגשם על הכביש גורם לכביש להיות חלק במיוחד ולכן, יש צורך להקפיד על צורת הנהיגה בעונת החורף. אז כיצד תנהגו בחורף?כך תכינו את רכבם לחורף

ראשית, מכוניתכם חייבת להיות מוכנה לחורף ותקינה אז מה צריך לבדוק? שנית, לחץ אוויר שלא כשורה או לא שווה בין הגלגלים, עלול לגרום להחלקת הרכב כאשר מתבצעת בלימה חזקה על כביש רטוב. וכיצד תדעו מה היא כמות לחץ האוויר המתאימה? לחצי האוויר הנכונים מופיעים בספר הרכב (אתם מוזמנים גם להתייעץ עם מוסך עד רעננה – פשוט התקשרו!). וגם, מאותה סיבה חשוב להקפיד על עומק החריצים בצמיגים המשמים לניקוז המים מפני הצמיג.

אל תשכחו בדקו את תקינות המצבר ברכב, את כמות השמן והמים ואת תקינות המגבים. מומלץ גם לבדוק את אורות הרכב ולבדוק כי הם לא מסנוורים ועובדים כשורה. בנוסף, במידה ומותקן ברכבים מערכת E.S.P בדקו כי היא עובדת ולא כבויה. (ברוב הרכבים ישנו כפתור לכיבוי המערכת, בדקו שהכפתור לא נמצא על כבוי).

גם אתם צריכים להתכונן אל החורף

מלבד הכנת המכונית אל תקופת החורף, גם אתם הנהגים צריכים להתכונן. ראשית, בפניות מומלץ להאט מאחר שהכביש כולו רטוב קיים סיכוי כי הרכב יסטה מן נתיב הנסיעה. סעו עם אורות מעבר בלילה ואל תסנוורו אחרים אלא אם קיים ערפל ואז השתמשו באורות ערפל ולא באורות גבוהים. יש לקחת בחשבון כי שימוש באורות ערפל שלא לצורך מהווה עבירת תנועה והפרעה לנהגים.

יש לקחת בחשבון כי הגשם הראשון הוא המסוכן ביותר. הגשם הראשון מציף מעלה את שכבת השמן והלכלוך שנצברה על הכביש. אך יש להתייחס לכל גשם לאחר שבוע של יובש כגשם ראשון. אל תתפעלו את הרכב בתנועות חדות וגסות – הסיכוי לאבד אחיזה על כביש רטוב הוא גדול יותר מן כביש יבש, יש צורך בתפעול הרכב בעדינות ולמנוע תנועות חדשות וגסות.

וזה לא הכל, כאשר אתם מפעילים חימום, החום גורש לתחושה נעימה ונינוחה. כאשר אתם עייפים, תחושה זו הופכת למסוכנת, לכן כאשר אתם עייפים – הימנעו מהדלקת החימום ברכב. מומלץ גם בחורף לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפניך, לפחות 4 שניות מלאות.

במשפחה נהג חדש שלמד נהיגה בתקופת הקיץ? למדו אותו ובדקו כי הוא בקיא בכל המערכות שצריך להפעיל (חימום השמשות, פנסי ערפל וכדומה). זה לא צחוק! אל תדחו דברים, גשו עכשיו יחד ותמנעו תאונה מיותרת.

החורף מביא עמו סכנות רבות, אך אם תיישמו את הטיפים שכתבנו פה עבורכם ותנהגו בחכמה, תמנעו מסכנות. לכן, שמרו על עצמכם בחורף וגם על אלו שאתכם ברכב.
מרכז שירות עד רעננה, מאחל לכם ולמשפחתם חורף בטוח. אנחנו פה בשבילכם לעוד טיפים ועזרה בכל נושא תפקוד הפורד מאזדה שלכם והטיפולים השוטפים.

קישורים:

10 טיפים לקראת החורף – עד רעננה

צור קשר

דילוג לתוכן