2014-07-07_110512

המכונית תניע, רק אם תזהה את הנהג

לכתבה המקורית באתר YNET לחצו כאן.

חברת אינטל ויצרנית הרכב פורד מפתחות מערכת זיהוי פני הנהג, שתאפשר התנעה רק אם היושב מאחורי ההגה מורשה. אם לא, תמונתו תישלח מיד לבעל הרכב

פורד וחברת הטכנולוגיה אינטל מפתחות מכונית חכמה, שתזהה את הנהג הנכנס אליה באמצעות מצלמה ותוכנת זיהוי פנים. במידה והנהג אינו מופיע ברשימת המורשים לנהיגה, המכונית לא תניע ותשלח את תמונת ה"פולש" לטלפון הנייד של בעל הרכב.

 

הטכנולוגיה, שמפותחת בסיוע מרכז המחקר ופיתוח של אינטל בישראל, תאפשר לצמצם את הסיכון לגניבת הרכב, ותציע לבעל המכונית שורה של אפשרויות שליטה חדשות. בין היתר הוא יוכל לקבוע את מהירות הנסיעה המרבית של הרכב באמצעות יישומון סלולרי, להגביל את עוצמת מערכת השמע ולמנוע שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה – למשל במקרים בהם נהג צעיר מקבל את המפתחות.

 

 

המערכת מבוססת על מפתח "MyKey" של פורד, שמציע לבעל הרכב אפשרויות הגבלה שונות להגנה על נהגים צעירים. מפתח זה זמין גם בחלק מהמכוניות המשווקות על-ידי היצרנית בישראל, בהן פורד פיאסטה. לפי שעה לא ידוע מתי תחל פורד להציע את המערכת המבוססת על זיהוי פנים במכוניותיה.

 

המערכת שמפתחת כעת אינטל יחד עם פורד, תרחיב באופן משמעותי את האפשרויות לבעל הרכב. בין היתר ניתן יהיה לתכנת מערכות שונות ברכב מרחוק, ואילו תוכנת זיהוי הפנים תאפשר הצגת העדפות לפי זהות הנהג. לדוגמה כאשר אדם מסוים מזוהה, המערכת תציג בפניו אוטומטית עם הכניסה את לוח הזמנים שלו מהנייד, מסלולי נסיעה מועדפים ופרטים אישיים נוספים. במידה והמערכת מזהה כי לרכב נכנס גם נוסע, היא תשמור על פרטיות הנהג ותציג מידע בסיסי בלבד.

גלילה לראש העמוד

לקוחות יקרים חג שמח ושנה טובה!

בעקבות הסגר , אנו מבקשים ליידע אתכם שמרכז שירות עד רעננה ממשיך לפעול במתכונתו המלאה לפי הנחיות ״התו הסגול״.

לאור המגבלות הקיימות, ינתן לקהל לקוחותינו שירות שינוע הרכב מבית הלקוח הכולל: לקיחה טיפול והחזרה.

השירות ינתן באיזור השרון ללא תוספת תשלום ובתיאום מראש.

מרכז השירות יהיה סגור בתאריכים:
יום הכיפורים 27-28/9
ערב סוכות 2/10
ערב סוכות 9/10

לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו.

בברכת בריאות ושנה טובה!

דילוג לתוכן