חמשת הרכבים הנמכרים בכל הזמנים

פורד תופסת את המקום החמישי והשני, T מודל, F מודל (בהתאמה) המכובדים במכירות כלי רכב מאז המצאת המכונית.

מכל מאות מליוני המכוניות שיוצרו בעולם, מאז ומעולם, יש חמישה דגמים שהם אגדות מהלכות, . את המכונית ואת קו הייצור הסדרתיים, בנה לראשונה תעשיין הרכב האמריקאי, הנרי פורד. מכונית מודל ה-T שלו הפכה לאבן היסוד של התעשייה בכלל, ולסמל העוצמה של תעשיית המכוניות.

במקום החמישי:
מודל ה-T יוצרה לראשונה ב-1908. היא צויידה במנוע 2900 סמ"ק, אולם כוחו של מנוע זה היה רק 20 כ"ס, כוח נמוך משל טוסטוס. עם שני הילוכים קדמיים ואחד אחורי הצליחה הפורד לשלהב את ציבור הצרכנים. עד לשנת 1927 השנה בא הופסק הייצור, מכר המפעל 17 מיליון מכוניות, רובן בארה"ב. 

במקום הרביעי:
ניצבת החיפושית של פולקסווגן. "מכונית העם", יוצרה לראשונה ב-1938. המכונית צויידה במנועי 1200 סמ"ק, 1300 סמ"ק ו-1500 סמ"ק. מאז לא הופסק היצור של החיפושית. במקסיקו היא משמשת עד היום כמונית. בברזיל היא נוסעת כבר 30 שנה על אתנול, ובמערב היא עברה בתחילת שנות האלפיים מטמורפוזה.

במקום השלישי:
נמצאת הגולף. הרכב הנקרא על שם זרם הגולף, שמביא מים חמים ומזג אוויר נוח לאירופה. הגולף הראשונה ירדה מקו היצור ב-1974. מאז נמכרו 24 מיליון מכוניות. הדגם מיוצר מאז ועד היום בדרום אפריקה.

במקום שני:
גם הוא מבית פורד, ניצב בגאון דגם ה-F. כן, טנדר פורד F על גילגוליו השונים, הוא הרכב השני במכירות בעולם. גם השנה לא וויתרה פורד והשיקה את הדגם 150-F 2008. הפורד F הראשון יוצר ב-1948 ומאז האמריקאים, לא נפרדים מה-Pick-Up הפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות האמריקאית. הסדרה הראשונה יוצרה עם מנוע 3500 סמ"ק, 3700 סמ"ק ו-3900 סמ"ק. עד היום נמכרו 25 מליון רכבים מדגם זה.

במקום הראשון:
בזכות המצויינות היפנית, עומדת הטויוטה קורולה. הקורולה הראשונה הוצגה ביפן באוקטובר 1966, ומאז היא לא מפסיקה להמכר. כבר ב-1997, הפכה הקורולה לדגם הנמכר ביותר בעולם, ומאז הפער רק גדל. עד היום נמכרו 35 מליון מכוניות קורולה, וללא ספק היא הרכב הנפוץ ביותר בכבישי העולם. רוב 35 מיליון המכוניות, עדיין נוסעות. הדגם הראשון היה מצוייד במנוע 1077 סמ"ק, עם הנעה אחורית, ולראשונה ברכב משפחתי, מוקמו תיבת הילוכים וידית הילוכים ברצפת הרכב, ולא על יד ההגה.

גלילה לראש העמוד

לקוחות יקרים חג שמח ושנה טובה!

בעקבות הסגר , אנו מבקשים ליידע אתכם שמרכז שירות עד רעננה ממשיך לפעול במתכונתו המלאה לפי הנחיות ״התו הסגול״.

לאור המגבלות הקיימות, ינתן לקהל לקוחותינו שירות שינוע הרכב מבית הלקוח הכולל: לקיחה טיפול והחזרה.

השירות ינתן באיזור השרון ללא תוספת תשלום ובתיאום מראש.

מרכז השירות יהיה סגור בתאריכים:
יום הכיפורים 27-28/9
ערב סוכות 2/10
ערב סוכות 9/10

לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו.

בברכת בריאות ושנה טובה!

דילוג לתוכן