כמה תקנות תעבורה חדשות

לאחרונה הוציאו מספר תקנות חדשות הקשורות אליינו-הנהגים, אתם מוזמנים לבדוק.

לאחרונה, הוציאו משרד התחוברה ורשות הרישוי מספר תקנות ודרישות חדשות, הנוגעות ברובן אלינו הנהגים. התקנות הללו, נכנסו לתורף לאחרונה, וחלות על כולנו. מומלץ לבדוק את הנושא ולקחת לתשומת הלב.

בדיקת ראייה לנהג מעל גיל 40:
מתאריך 01.01.11 כל כל נהג מעל גיל 40 לעבור בדיקת עיניים בעת חידוש רישיון.
הבדיקה כוללת חדות ראייה, שדה ראייה נתון והתאמת משקפיים/עדשות לנדרשים לכך.

היתר מיוחד לנהיגה על טרקטורון:
מהתחלת תקפות התקנה החדשה, על כל נהג בעל רישיון נהיגה 1 (המתיר נהיגה בטרקטור), לעבור קורס מיוחד לנהיגת טרקטורון ושליטת בכלי הרכב וכן מבחן מעשי (טסט), שיעניק לאיש היתר מיוחד
לנהיגה שכזו.

פסילת רשיון לנהגים המוגדרים-"מסוכנים":
תקנה חדשה קובעת בחוק, כי לרשות הרישוי הזכות לפסול את רישיונו של איש שנהיגתו היא בגדר סכנה לציבור-"רשות הרישוי תפסול את רישיון הנהיגה של נהג שבדרך נהיגתו יש משום סכנה לעוברי דרך כאמור בסעיף 56 לפקודת התעבורה, לחמש שנים, אם הורשע בכך שבמהלך 5 שנים רצופות שקדמו להחלטתה של רשות הרישוי ביצע אחד מאלה: 30 עבירות תעבורה, למעט עבירות חניה; חמש עבירות מהעבירות המנויות בסעיף 40א(א)(1) לפקודה או בתוספת העשירית לה".

חניה לנכה וחסימתה:
התקנה המגדירה איסור לחנות או לעצור בסמוך לחניית נכה זכתה להבהרה, ועכשיו מותירה לרכב הנושא תג נכה מקורי, באם הועמד או הוחנה באותו מקום בידי הנכה שעל שמו ניתן התג האמור, או בידי אדם המתלווה אליו והנוהג בעבורו ברכב – לחנות במקום או לחסום את הכניסה אליו. 

עד רעננה מאחלים לכם נסיעה בטוחה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן