251092

מבחן פורד טרנזיט

לכתבה המקורית באתר iCar לחצו כאן.

איגוד הבטיחות האירופאי EuroNCAP פרסם את רשימת המצטיינות של מבחני הריסוק בשנה החולפת. רנו בפנים, גם פיאט ויונדאי.

שלב הסיכומים של 2012 נמשך. היום מפרסם איגוד הבטיחות האירופאי EuroNCAP את רשימת המכוניות שעברו בהצטיינות יתרה את מבחני הריסוק בקטגוריות השונות, ובתוכה ניתן למצוא מכוניות מעניינות שיגיעו לישראל בשנה הקרובה – וגם כמה כאלו שכבר נמצאות כאן. רשימת המצטיינות לפניכם.

 

 

בקטגוריית הסופר מיני נבחרה רנו קליאו החדשה כמכונית הבטיחותית ביותר, בזכות ציונים של 88% בהגנה על מבוגרים, 89% בהגנה על ילדים ו-99% במערכות הבטיחות. הקליאו החדשה תגיע לישראל ככל הנראה בחודש אפריל. בקטגוריית המשפחתיות זכתה וולוו V40 בדירוג המירבי, לאחר שגרפה ציונים מרשימים של 98% בהגנה על מבוגרים, 88% בהגנה על הולכי הרגל ו-100% מושלמים במערכות הבטיחות. חשוב לציין כי הוולוו התמודדה בקטגוריית המשפחתיות מול מכוניות זולות יותר שהושקו בשנה החולפת כמו  יונדאי i30, סיאט לאון ופולקסווגן גולף. בקטגוריית ה"משפחתיות הגדולות", שאצלנו נקראת קטגוריית "מכוניות המנהלים", זכתה בשנת 2012 ב.מ.וו סדרה 3 החדשה.בסגמנט רכבי השטח התמודדו השנה כמה רכבים מעניינים וביניהם סובארו פורסטר החדש (ההשקה המקומית בקרוב), יונדאי סנטה פה, מיצובישי אאוטלנדר, פורד קוגה וגם הריינג' רובר החדש. המנצח בקרב רכבי הפנאי הקטנים הוא פורד קוגה, ואילו מבין רכבי השטח הגדולים זכה הסנטה פה של יונדאי – שמתהדר בכמה מערכות בטיחות מעניינות כמו מערכת מיוחדת נגד פגיעות "צליפת שוט" ומערכת בקרת יציבות נפרדת לנגרר. בקטגוריית המיניוואנים זכה פיאט 500L, שיגיע ארצה בקרוב, ולצידו בלט פורד B מקס שלא צפוי לעלות לישראל.

 

 

בקטגוריית המסחריות ניצח פורד טרנזיט החדש, אך במקרה זה ההישג היה מובן מאליו: המכוניות המתחרות בקטגוריה כמו יונדאי i800, סיטרואן ג'אמפי ורנו טראפיק סיימו את מבחני הריסוק עם ציונים מבישים של 2-3 כוכבים בלבד, ולא השאירו מקום לספק באשר לזהותו של הרכב המסחרי הבטוח מכולם, שגרף 5 כוכבים מלאים.

צור קשר

דילוג לתוכן