פורד מוסטאנג קוברה ג'ט שוברת את השיא

דגם הפורד מוסטנג קוברה ג'ט 2012 מציג מהירות תאוצה הגבוהה ביותר לכלי רכב בייצור סדרתי.במשך עשור החזיקה מכונית העל- הבוגאטי ווירון בשיא מהירות ההאצה במדידות מאפס למאה קמ"ש (60 מייל לשעה) ועצרה את השעון לאחר 2.4 שניות. בשנים הללו היו מתחריה הישירים דגמי ההיפר-ספורטיביים- הפרארי, הפורש והלמבורגיני, בתחרות צמודה עמה.

בנקודה זו הציגה במפתיע מכונית הפורד מוסטאנג מדגם הקוברה ג'ט 2012, תאוצה עוצרת נשימה כששברה את השיא בצמצום הזמן בשניה, לתוצאה של 1.52 שניות. ואף יותר מכך- במדידת מהירות עד ל 160 קמ"ש (שהם מאה מייל לשעה), זינקה המוסטנג החייתית הזו תוך 3.26 שניות וגברה שנית על תוצאת מדידות זמני הווירון.


התמונות נלקחו מאתר: www.topspeed.com

למוסטנג קוברה ג'ט מנוע בן 5400 סמ"ק בתצורת V8 שהפיק כ- 430 כ"ס וכעת מייצר כ 500 כ"ס.
במידה והנכם שוקלים להכנס לסוכנות פורד ולרכוש קוברה ג'ט סדרתית כזו ולהפוך לנהגי מרוצים, נכונה לכם אכזבה. מספר מכוניות הקוברה ג'ט לשנת 2012 שיוצרו עם נתונים מרשימים אלו, עומד על חמישים יחידות בלבד ומחירן הינו מעל 100.000 דולר. בשלב זה נסיעת מכונית זו על הכביש עדיין אינה חוקית ולכן הבוגאטי עדיין נחשבת כדגם הסדרתי החוקי המהיר ביותר שמגיע למהירות סופית של 430 קמ"ש.

קהל הרוכשים הותיק והנאמן של דגמי המוסטנג משוכנע כי בשנת 2013 יזדמן להם לקרוע את הכביש עם דגם קוברה ג'ט סדרתי חדש שהציג את נתוני התאוצה המרשימים הללו. והפעם- בייצור סדרתי חוקי לחלוטין.


התמונות נלקחו מאתר: www.topspeed.com

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן