פורד – מפתח לדרך בטוחה

בפורד דאגו להורים המודאגים שילדיהם לוקחים את האוטו ללא נסיון – Ford MyKeyחברת המכוניות פורד שפיתחה את מערכת השליטה הקולית במערכות הרכב, ה: SYNC. מציגה כעת טכנולוגיה חדשנית נוספת בשם: MYKEY .

טכנולוגיית MYKEY ("המפתח שלי") מאפשרת לתכנת ולשלוט מראש בנתוני הנהיגה ברכב. בעיקר בהגבלת נהיגת בני הנוער הצעירים ברכב המשפחתי בבעלות ההורים ויצירת אפשרות לנהיגה זהירה יותר המגבילה מראש את המהירות הסופית – מה שמוביל בעקיפין לצריכת דלק נמוכה יותר בשיעור של עד חמישה עשר אחוזים. במקביל קיימות בטכנולוגיה זו אפשרויות בטיחותיות נוספות: התרעה מוקדמת בטווח של 120 ק"מ (75 מייל) לפני שאוזל הדלק במיכל, שיגור תזכורות מדי שש שניות במשך חמש דקות – כשהנהג והנוסעים אינם חגורים בחגורת הבטיחות, הגבלת עוצמת המוסיקה, מניעת נהיגה תוך כדי אחיזת מכשיר הטלפון הנייד לשם שיחה או שליחת מסרונים.

הארגון הלאומי האמריקאי לנהיגה בטוחה (NHTSA ) קבע כי לבני הנוער נטייה לנהיגה מסוכנת יותר ואף נחגרים בעצמם פחות ממבוגרים.

מעל חמישים אחוז מהקהל השוקלים רכישת מערכת זו מעידים כי בכך יאפשרו יותר את נהיגת ילדיהם ברכבם. גם מתוך מחשבה בונה לרכישת מיומנות וכישורי נהיגה בטוחה יותר בעתידם. כשישים ושבעה אחוז מבני הנוער שוללים את התקנת מערכת מגבילה זו, אך משוכנעים כי בעת שימוש בה, יעלה קרנם בעיני ההורים.

מערכת ה- MYKEY כבר מותקנת כסטנדרט בדגם הפורד פוקוס וניתן לשלבה בכל דגמי פורד ללא תשלום נוסף בעת הרכישה – וכן במכוניות הלינקולן.

פורד מבצעת עוד מהלך חסכוני ובעיקר בטיחותי עבור דור הנהגים הבא.

Ford MyKey – סוג של בייבי סיטר לנהגים הצעירים חסרי הנסיון, שומר על הגבלת מהירות, שומר על ריכוז ולא יתן ליקירך להגביר הרמקולים לגבהים על מנת לשמור על ריכוז וכו'. בסרטון הבא להדגמה:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן