צמיג בלוי משול לפצצת זמן

לכתבה המקורית באתר מאמרים לחצו כאן.

 

צמיג בלוי משול לפצצת זמן העלולה בכל רגע להתפוצץ ולגרום לתאונה. אז איך מתחזקים צמיגים, מתי מחליפים, ממי קונים ומה קונים? כל השאלות והתשובות

 

לחץ אוויר:
בדקו פעם בשבוע, כשהצמיג קר. רוב המדידים בתחנות דלק מזייפים ולכן עדיף לקנות מדיד אישי ומדויק. את הלחץ המומלץ תמצא בספר הרכב, במדבקה על קורת דלת הנהג או על מכסה מיכל הדלק.

בדיקה חזותית:
בעת בדיקת לחץ האוויר יש לבחון באופן חזותי את הצמיגים. כל חתך, קרע, סדק או בליטה בדופן הצמיג או על פני הסוליה אומר דרשני. בכל מקרה של כניסה לבור או מהמורה המורגשת בפנים המכונית יש לבדוק את מצב הצמיג. 

רוטציה:
ברוב המכוניות הבלאי והשחיקה של הצמיגים הקדמיים גבוהה יותר מאשר באחוריים. מסיבה זו מומלץ לבצע רוטציה בין הצמיגים אבל אין להצליב צמיגים. 

החלפת צמיגים:
תמיד עדיף להחליף רביעיית צמיגים מאשר צמד. בכל מקרה שיש צורך בהחלפת צמיגים ואינכם קונים רביעיית צמיגים, יש לקנות צמד ולא להחליף צמיג בודד. את צמד הצמיגים הצעיר יותר יש לשים תמיד מאחור (על הצמיגים הקדמיים יש שליטה בזכות ההיגוי ועל האחוריים יותר קשה לשלוט בעת כשל בצמיג). בעת רוטציה בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים, ובכל מקרה של החלפת צמיגים או תקר, מומלץ לבצע איזון צמיגים. 

זהות הצמיגים על המכונית:
יש להעדיף בכל מקרה ארבעה צמיגים זהים על המכונית ולפחות זהות בין צמד הצמיגים על אותו סרן. מידת הצמיגים צריכה להיות כפי הכתוב בספר הרכב. 

תאריך תפוגה:
לאחר שנים מספר הצמיג מתייבש, נסדק ומאבד מתכונותיו הרצויות. מסיבה זו יש חשיבות לתאריך היצור של הצמיג המוטבע בצורה ברורה על דופנו. צמיג "מבוגר" יותר מארבע-חמש שנים לא ראוי לשימוש גם אם מצב הסוליה "כמו חדש". בבואכם לרכוש צמיגים חדשים יש להקפיד כי ממועד היצור שלהם ועד הקניה לא עברה יותר משנה.

תעודת הזהות של הצמיג:
לדוגמא צמיג במידה VR205/45/17:
המספר 205 הוא רוחב הסוליה במילימטרים.
המספר 45 הוא גובה דופן הצמיגים, באחוזים ביחס לרוחב הסוליה. כלומר 45 אחוז מ-205 במקרה שלנו.
המספר 17 הוא קוטר החישוק, באינצ'ים.
פירוש האותיות VR הוא דירוג המהירות המרבית המותרת עם הצמיג

תיקון תקרים:
במקרה של תקר יש להחליף את לרזרבי ולהגיע לפנצ'רייה. חומרי המילוי ותיקון התקרים לא מומלצים, אלא לשעת חירום בלבד, משום שהם עלולים להוציא את הצמיג מאיזון.

כיוון פרונט:
שחיקה לא זהה של סולית הצמיג עשויה ללמד על כיוון גלגלים שגוי או חיבורי מתלים בלויים. מערכת מתלים מכוונת היטב מאריכה את חיי הצמיגים וחשיבותה לא מוטלת בספק בכל הקשור לבטיחות. גם אם אתם לא מזהים שחיקה לא שווה, מומלץ לבצע בדיקה וכיוון מתלים ? קדמי ואחורי ? מדי שנה

איכות צמיגים:
הקפידו על הרכבת צמיגים איכותיים מיצרנים בעלי שם. זכרו, צמיגים זולים מאוד הם צמיגים חשודים ? בצמיגים אל תחסכו. צמיגים עם כיתוב Energy, Green, או Fuel Saver, הם בעלי התנגדות נמוכה לגלגול ומיועדים לחיסכון בדלק על חשבון רמת אחיזה מעט פחותה יותר.
 

כתב: טל בן יוסף עבור אתר http://www.hotcar.co.il השתתף במכרז הסגור של אתר HotCar ותן לחברות לחזר אחריך- ליסינג, השכרת רכב בארץ, השכרת רכב בחו"ל, ביטוח רכב, הנעה בגז וחיפוש רכב יד ראשונה מליסינג.

גלילה לראש העמוד

לקוחות יקרים חג שמח ושנה טובה!

לקראת הסגר המתקרב, אנו מבקשים ליידע אתכם שמרכז שירות עד רעננה ימשיך לפעול במתכונתו המלאה לפי הנחיות ״התו הסגול״.

לאור המגבלות הקיימות, ינתן לקהל לקוחותינו שירות שינוע הרכב מבית הלקוח הכולל: לקיחה טיפול והחזרה.

השירות ינתן באיזור השרון ללא תוספת תשלום ובתיאום מראש.

לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו.

בברכת בריאות ושנה טובה!

דילוג לתוכן