10 טיפים לקראת החורף

10 טיפים שימושיים שיסייעו לכם לעבור את החורף בשלום

1. הקפידו על תקינות הצמיגים – הצמיגים הם הקשר שלכם עם הכביש. בחורף כאשר תנאי אחיזה נמוכים חושב להקפיד על צמיגים תקינים עם חריצים עמוקים לפינוי המים.

2. בידקו את תיקינות המגבים – במהלך הקיץ נוטים המגבים להתייבש ולאבד מיעילותם. הקפידו על תגבים תקינים על מנת לאפשר שמשנה נקיה וראות מקסימלית בתנאי גשם.

3. הקפידו על הפשרת אדים – הצטברות אדים על השמשה פוגעת בראות באופן קריטי. לפני היציאה לדרך הפעילו את מפשיר האדים והמתינו מספר דקות עד אשר השמשות יהיו נקיות מאדים.

4. הימנעו מפעולות חדות ופיתאומית – כאשר הכביש רטוב האחיזה נמוכה לכן פעולות חדות כמו שינויי כיוון או בלימות חזקות שלא לצורך עלולים להוביל לאובדין אחיזה ולהפתיע נהגים אחרים על הכביש.

5. ליבשו בגדים נוחים – בזמן נהיגה עליכם להרגיש חופשיים לתפעול הרכב לכן הקפידו ללבוש בגדים נוחים ולנהוג ללא מעיל אשר מכביד על התנועה.

6. שימרו מרחק כפול – בכביש רטוב מרחק הבלימה גדל וראות לקויה מגדילה את זמן התגובה לכן חשוב להקפיד על שמירת מרווח כפול מהרכב שלפניכם.

7. הימנעו מכניסה לשלוליות – בזמן נהיגה בשלולית לצמיגים יש כושר אחיזה מינימלי לכן רצוי להימנע ככל הניתן מנהיגה בשלוליות. בנוסף עלולים לחדור מים לתא המנוע ולהרטיב את מערכת החשמל.

8. נהיגה זהירה בשלולית – אם כבר נכנסתם לשלולית השתדלו להימנע מבלימה או מהאצה פתאומית ותנו לרכב לגלוש עד אשר תעברו את השלולית.

9. השאירו פתח אוורור פתוח – נהיגה לזמן ארוך כשמערכת החימום פועלת עלולה לגרום לתחושת נמנום. הקפידו על נסיעה עם חלון פתוח במעט לתחלופת אוויר בתא הנוסעים.

10. שימרו על ריכוז -בנתאי ראות גרועים וכאשר ישנה אפשרות מוגברת להפתעות בדרך התרכזו בנהיגה ואל תסיחו את תשומת ליבכם בגלל טלפון, כיוון הרדיו וכדומה.

צוות מרכז עד רעננה מאחל לכולכם חורף בטוח!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן