22894-4

2,326 ק”מ על מיכל אחד!

לכתבה המקורית באתר AUTO לחצו כאן.

 

פורד פיוז'ן אמריקנית סדרתית, ללא כל שינויים, הצליחה לנסוע מרחק יוצא דופן תוך שימוש בטכניקות נהיגה חסכוניות

 
במבצע יוצא דופן הצליח צוות נהגים של פורד לכסות מרחק של 1,445.7 מייל, שהם 2,326 ק"מ, על מיכל דלק אחד – צריכת דלק ממוצעת של 34.6 ק"מ לליטר! ההישג נקבע עם פורד פיוז'ן (Fusion) היברידית סדרתית, אשר רחוקה מלהיות קומפקטית או קלת-משקל במיוחד כך שבאמת מדובר בהישג נדיר. 

המבצע נערך בתירוץ של גיוס כספים לקרן מחקר לסכרת נעורים אך למעשה מדובר בעיקר בקידום מכירות לפיוז'ן ההיברידית היוצאת לשוק האמריקני בימים אלו. הדגם המדובר מצויד במנוע בנזין 4 צילינדרים בנפח 2.5 ל' אשר מפיק לבדו 156 כ"ס, יחד עם מנוע חשמלי המעלה את ההספק הכללי ל-191 כ"ס. צוות הנהגים כלל מכונאים, נהג מירוצי נאסקאר ונהג המתמחה בתחרויות חסכון בנהיגה. המכונית יצאה לדרך ביום שבת האחרון בבוקר ונעצרה לבסוף עם מיכל דלק ומצברים ריקים 69 שעות מאוחר יותר, מה שאומר כי המהירות הממוצעת היתה 33.7 קמ"ש. הנהיגה התבצעה כולה בכבישים ציבוריים, חלקם עירוניים וחלקם מחוץ לעיר, תוך שימוש בטכניקות מיוחדות לחסכון בדלק – המנעות ככל האפשר משימוש בבלמים, לחיצות מתונות על דוושת המצערת, צמצום השימוש בחיום או מיזוג, סגירת חלונות במהירויות גבוהות וכן הלאה. האתגר המקורי, יש לציין, היה לכסות מרחק של לפחות 1,000 מייל על מיכל בודד – והפיוז'ן הרחיקה הרבה מעבר לכך.

ההישג של פורד משמעותי לכולנו כי יותר מאשר הוכחת יכולתה של מכונית היברידית לחסוך דלק, הוא מראה עד כמה אופן הנהיגה שלנו משפיע על צריכת הדלק. צוות הנהגים הצליח להשיג צריכת הדלק שהיא מחצית (או כפול, תלוי איך מסתכלים על זה) מהנתון הרשמי של המכונית, ללא כל שינויים מכניים ותוך נסיעה חוקית על כבישים ציבוריים. 
גלילה לראש העמוד

לקוחות יקרים חג שמח ושנה טובה!

בעקבות הסגר , אנו מבקשים ליידע אתכם שמרכז שירות עד רעננה ממשיך לפעול במתכונתו המלאה לפי הנחיות ״התו הסגול״.

לאור המגבלות הקיימות, ינתן לקהל לקוחותינו שירות שינוע הרכב מבית הלקוח הכולל: לקיחה טיפול והחזרה.

השירות ינתן באיזור השרון ללא תוספת תשלום ובתיאום מראש.

מרכז השירות יהיה סגור בתאריכים:
יום הכיפורים 27-28/9
ערב סוכות 2/10
ערב סוכות 9/10

לכל שאלה, מוזמנים לפנות אלינו.

בברכת בריאות ושנה טובה!

דילוג לתוכן