פורד מתכננת להיט מכירות חדש בארה”ב

לכתבה המקורית באתר YNET לחצו כאן.

 

בקונצרן הרכב הגדול החליטו לנסות להסיט את תשומת לב המבקרים והתקשורת מהשקת טנדר חדש וחשוב עבור GM. איך עושים זאת? באמצעות טנדר חדש וחשוב אחר. פורד F150 עתידי למשל

 

פורד חשפה בתערוכת דטרויט את האטלס (Atlas), רכב תצוגה המעניק הצצה לעיצוב ה-F-150 הבא. הטנדר הגדול שאינו משווק בישראל, הוא אחד מכלי הרכב החשובים של קונצרן הרכב בארה"ב, שם הוא מחזיק בתואר המחייב: "הנמכר ביותר בהיסטוריה האמריקאית". הצגתו של דגם התצוגה, דווקא במועד זה, אינה מקרית – היא נועדה כדי להסיט תשומת לב מהשקת 

 

האטלס נראה קרוב מאוד לייצור, למעט איפור-תצוגה מקובל בדמות חישוקים עצומים ("22) וצמיגי-ענק (325-50), כמו-גם תאורת ניאון כחולה בתא הנוסעים. ממדיו כצפוי נדיבים, אורכו 604.5 ס"מ, רוחבו 223.5 ס"מ, גובהו 266 ס"מ ובסיס הגלגלים שלו נמתח על-פני 381 ס"מ. הוא מצויד בגרסה מחודשת של מנוע האקובוסט (EcoBoost) של ה-F-150 הקיים, המציע נפח של 3.5 ליטר, מגדש טורבו והספק מרבי של 365 כ"ס. פורד לא מפרסמת נתונים טכניים של המנוע החדש, שישודך למערכת עצור-סע לחסכון בדלק.

 

 

 

 

מלבד היותו קדימון לעיצוב ה-F-150 הבא, ובמידה מסוימת משפחת ה-F כולה (כולל ה-F-350 שמשווק אצלנו), האטלס גם מהווה במה להצגת טכנולוגיות עתידיות. וכך הוא מצויד במערכת לסיוע בניווט נגרר לאחור, מצלמות היקפיות לחנייה באזורים צפופים, סבכה קדמית ומסיט רוח תחתון מתכווננים לשיפור האווירודינמיות וחסכון בדלק ומערכת אקטיבית לסיוע בשמירה על נתיב הנסיעה.

 

 

 

 

לאטלס גם תאורת לד קדמית ששמורה כיום בעיקר למכוניות יוקרה, חיבור WiFi באמצעות סמארטפון המאפשר גלישה באינטרנט והורדת אפליקציות, ומערכת מולטימדיה הכוללת הכתבת הודעות טקסט בעל-פה. חלק נכבד מהמערכות הללו צפוי להגיע לדגם הסדרתי, שייחשף כפי הנראה בעוד כשנה.

צור קשר

דילוג לתוכן